Всього стакан свіжої зелені в день омолоджує організм на 10 років, вважає дієтолог.

На організм людини дуже благотворно впливає вживання в їжу такого доступного влітку продукту, як свіжа зелень. За твердженням дієтологині Анни Елькіної, шпинат, петрушка, базилік, селера, рукола, кейл, броколі і м’ята допомагають боротися з віковими змінами, запальними захворюваннями, порушеннями травної системи, а також покращують стан серця. Свіжа зелень може також запобігти розвитку раку.

“Склянка листової зелені робить мозок молодше на 11 років, запобігає зниженню розумової активності, яке з’являється з віком. Зелень багата кальцієм, магнієм, залізом, калієм, фосфором, цинком, вітамінами А, С, Е, К. В зелених продуктах міститься вітамін К1 або філохінон. Він відповідає за захист кісток від остеопорозу і запобігає запальним захворюванням”, – пояснює дієтологиня.

На думку Елькіної, темно-зелене листя і овочі містять невелику кількість калорій і вуглеводів, а також мають низький глікемічний індекс. Наявна ж в їх складі клітковина благотворно впливає на роботу кишечника і допомагає контролювати вагу.

“Темна зелень містить вітамін В або фолат, який впливає на здоров’я серця, а також захищає від розвитку раку”, – стверджує дієтологиня.