Американські дослідники пояснили, як на людину діє почуття закоханості. Чому ми починаємо когось або щось любити?

Відчуття закоханості провокується найчастіше тим, коли людина бачить красиву жінку або чоловіка. При цьому вона відчуває масу переживань, у тому числі і ейфорію. Вчені з Університету Нью-Йорка провели ряд досліджень, які показали: щоб людині зареєструвати в полі зору що-небудь прекрасне, достатньо однієї секунди. У цей момент вона отримує заряд задоволення.

Чим могутніше почуття прекрасного, тим вище ступінь задоволення. Тут у дію вступають «центри задоволення» в орбітофронтальній корі головного мозку. Щоб людина оцінила щось прекрасне, їй доведеться повністю фокусувати свою увагу на цьому об’єкті і ні на що інше не відволікатися.

Читайте також:  Для серця і печінки: чим корисна редиска

Вчені провели експеримент. Щоб відволіктися, добровольці займалися різними справами. Потім їм показували щось прекрасне. Виявилося, що людей менше вражала краса об’єкта, коли їх щось відволікало. Якщо випробувані не відволікалися, то краса їх вражала більше.

Паралельно цьому вчені проаналізували безліч описів краси в літературі та філософії. Вони почали з Платона і закінчили Густавом Фехнером (основоположник психофізіології). З’ясувалося, що уявлення про красу постійно змінювалися. Проте були відносні константи, найчастіше вони зв’язувалися з практичною користю.

Наприклад, найпривабливішим кутом вигину жіночої спини вважається 45 градусів. Це говорило про те, що жінці простіше ходити, коли вона вагітна.

Читайте також:  Внучка 96-річної італійки поділилася секретом довголіття бабусі