Кесарів розтин вже давно став нормою, але досі навколо цієї операції багато міфів. Деякі жінки боятися так народжувати дітей, вірячи в різні жахи. Чи варто так ризикувати?

В акушерській практиці кесарів розтин застосовується давно. Ця операція встигла обрости достатньою кількістю міфів, які ми спробуємо розвіяти.

Досвідчений акушер перинатального центру Валентина Свиридова розповіла про найпопулярніші помилки про кесарів розтин.

Бажання або небажання породіллі – головний критерій застосування кесаревого розтину.

Поширена помилка. Аномальна родова діяльність, відшарування плаценти, випадання пуповини, відхід навколоплідних вод і відсутність результатів стимуляції пологів, а так само порушення серцебиття плода і ситуація, що загрожує розривом матки – показання до кесарів. До цього додаються неправильне положення плода, вузький таз матері, розбіжність резус-факторів матері і плоду і деякі захворювання вагітної. Є так само цілий ряд причин, за якими проводити цю операцію протипоказано. Ваше бажання або небажання тут не має ніякої ваги.

Читайте також:  Рак ротової порожнини допоможе виявити двохвилинна перевірка

Дитина, народжена в результаті операції, буде слабкішою за народжену природним шляхом. Ця помилка базується на тому, що часто операції проводять для порятунку вже ослабленої дитини, і їй потрібно більше часу, щоб відновитися. Міфи про поганий імунітет і про різкі перепади тиску, що порушують здоров’я малюка, не мають під собою підстав. Так само немає причини боятися порушення лактації у матері. Молоко з’являється точно в строк.

Неможливість подальшого виношування і природних пологів через оперативне втручання в цілісність матки, а так само непривабливий грубий рубець на животі – це також страшилки, якими лякають один одного жінки. Рубець, котрий правильно загоївся на стінці матки не завадить нормальному виношування майбутніх малюків. І якщо не буде показань до операції, наступні пологи відбудуться природним шляхом. Невеликий розріз внизу живота, через який проводиться операція при плановому і своєчасному кесаревому розтині, не залишає настільки помітних слідів. Так що немає причин переживати і про порушення природної краси. Щасливого вам материнства!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News