Фахівці з Кембриджського університету повідомили, що за розміром ноги можна приблизно визначити тривалість людського життя. Вони вивчили дані понад 3 000 летальних випадків.

З’ясувалося, що найвища тривалість життя у жінок з 38-м розміром ноги, а серед чоловіків найдовше живуть власники 42-го розміру (до 84 і 82 років відповідно).

Найнижча тривалість життя у жінок з 35-м і 42-м розміром ноги (68-69 років). Що стосується чоловіків, то власники 45-го розміру живуть в середньому 67-69 років.

А ще існує маса припущень про те, що за розміром ноги чоловіка можна визначити його сексуальну активність, Швидкість бігу і навіть схильність до зрад. Як вдалося з’ясувати британським експертам, володарі великих ніг більш схильні до зрад, ніж чоловіки із середнім розміром ноги. Найвірнішими вони визнали представників сильної статі з 40-42 розміром взуття.

Російський лікар-геронтолог назвав це дослідження вигадкою заради отримання грантів.

– Адже вся наука на Заході існує на грантах, і тому вони придумують собі найрізноманітніші ймовірності і потім намагаються їх довести, щоб безбідно прожити 5-10 років, — вважає він.

Однак сам Конєв зазначає, що у довгожителів є певна спільна риса — вони невисокі і худі.

– Це закони біофізики – великі особини довго не живуть. Навпаки – сухенькі і маленькі жінки живуть довше повних і великих жінок. Серед довгожителів немає великих людей, – вважає Конєв.