Вживання води вважається корисною звичкою, проте якість питної води сьогодні така, що вчені починають говорити про підвищений ризик раку, зокрема раку товстої кишки.

Турецький онколог, професор Угур Джошкун повідомив в інтерв’ю, що парадоксально пиття води може зашкодити людському організму. Пиття води може посилити схильність до раку кишечника, і цей зв’язок пояснюється присутністю в ній забруднювачів.

«Підвищений рівень певних речовин у воді провокує виникнення раку товстої кишки. Зокрема, посилювати ризик колорекатного раку може підвищений рівень нітратів у воді, що споживається», – зауважив доктор Джошкун.

Онколог послався на результати дослідження, опубліковані журналом Environmental Research. Робота науковців, що проводилася в Новій Зеландії, показала: більше 3 відсотків випадків колоректального раку в країні пов’язані з надмірним вмістом у воді нітратів.

Читайте також:  У багатьох харчових добавках виявлено приховані ліки

Як у воду проникають нітрати?

«Використані в сільськогосподарських районах хімічні добрива, пестициди, а також тваринницькі угіддя можуть стати причиною забруднення ґрунтових вод. Особливо інтенсивне накопичення нітратів у ґрунті та воді викликають азотні добрива», – поділився вчений.

Професор зауважив, що організм має певні ресурси для боротьби з цими речовинами, але його антиоксидантний захист може слабшати, і тоді нітрати можуть ставати канцерогенами. Додатково професор Угур Джошкун зазначив, що нітратні сполуки у великій кількості містяться у перероблених м’ясних продуктах.