Неправильне сякання або використання назальних засобів, нехтування відпочинком – німецькі лікарі назвали в ЗМІ поширені помилки, що допускаються в лікуванні застуди.

Сякання. Активне прочищення носа медики називають однією з помилок, що посилює запалення і подразнення слизової. На їхню думку, правильніше втягувати носовий секрет і ковтати його – більшість патогенних компонентів при цьому потрапляють в шлунок і знищуються його кислотою.

Сильне сякання. Ще одна помилка “агресивне” сякання сильними, виштовхуючими рухами: воно підвищує ризик проникнення запальних компонентів і мікробів з неї в носові пазухи. Це може погіршити нежить, а також привести до того, що проста застуда переростемо в інфекцію носових пазух, синусит або гайморит.

Медики радять сякатися виключно м’яко і делікатно, акуратно видуваючи слиз по черзі з однієї ніздрі (другу потрібно закривати), а потім обережно промокати ніс, а не терти його.

“Паперові серветки або хустки слід утилізувати відразу ж після використання – це знижує ризик поширення патогенів”.

Довге використання назальних спреїв. Медики підкреслюють, що використовувати дані засоби потрібно не довше одного тижня – порушення цього правила є помилкою, що призводить до того, що слизові оболонки стають толерантними до звичайної дози, і починає формуватися залежність.

Неочищені назальні спреї. Не можна здійснювати два “пшики” поспіль в одній ніздрі – зробивши один, потрібно обов’язково повністю витягти носик спрею. В іншому випадку збільшується ризик того, що мікроби потраплять з носа в пляшку.

Крім того, після використання спрей необхідно ретельно очищати (краще промивати гарячою водою) перед тим, як надягати захисний ковпачок. Якщо цього не робити, що залишилися на ньому бактерії можуть знову потрапити в ніс.

Занадто швидке зниження температури. У дітей знижувати її потрібно при 38 градусах і вище, у дорослих – при 38,5 градусів і вище. Жар допомагає імунній системі краще справлятися зі збудниками хвороби, і не потрібно боротися з ним занадто завзято.

“Перш ніж приймати жарознижуючі таблетки, можете спочатку спробувати знизити температуру за допомогою домашніх засобів – наприклад, охолоджуючих компресів”.

Недостатній відпочинок. Після прийому ліків при лікуванні застуди або грипу може виникати відчуття поліпшення. Не варто в такі моменти братися за роботу або поспішати займатися іншими справами – хворий організм фізично потребує відпочинку і розслабленні, це допомагає йому швидше відновлюватися, захищає від ускладнень.

“У разі інфекції слід уникати фізичних вправ і фізичних навантажень”.