Заява про новий норматив щодо показників артеріального тиску прозвучала на щорічній кардіологічній конференції в Мюнхені, а самі норми опублікував на своїх сторінках European Heart Journal.

Змінені норми артеріального тиску були представлені науковцями Європейського товариства з лікування гіпертонії (ESH) і Європейського кардіологічного товариства (ESC). Згідно з новими параметрами, верхньою межею норми тепер вважаються значення 130 на 80 мм рт. стовпа. Тобто, при наявності таких показників тиску його необхідно знижувати. Раніше для необхідності знижувати артеріальний тиск орієнтувалися на значення 140 на 90 міліметрів ртутного стовпа.

Експерти відзначили, що у віці молодше 65 років здоровим орієнтиром для верхнього тиску повинен бути показник у межах 120-129 мм. рт. стовпа. Для пацієнтів старше 65 років, а також старше 80 років цей показник не повинен перевищувати 139 мм. рт. стовпа, тоді як раніше в цих вікових групах допускалися більш високі граничні значення в 140-150 мм. рт. стовпа.

Нижній тиск у всіх, незалежно від супутніх захворювань та ступеня ризику, повинен триматися в межах 80 мм. рт. стовпа, наголосили європейські кардіологи.

Раніше ми писали про те, що у ВООЗ виступили із прогнозом про ранню смертність більше мільярда чоловік, назвавши її провідним чинником порушення нормальних функцій серцево-судинної системи. Саме серцево-судинні захворювання стоять на першому місці в загальній статистиці смертності в цілому ряді країн, і Україна в цьому сенсі не виняток.

Джерело: МедікФорум