Вчені розкрили головну таємницю вірусу Зіку, який призводить до народження дітей, які страждають від мікроцефалії. Виявилося, що цей вірус пригнічує імунну систему вагітних.

Спалах вірусу Зіку у минулому році, що відбувся в Південній Америці, привів до появи на світ великої кількості дітей з мікроцефалією – родового дефекту, що призводять до аномально маленького розміру голови. І ось тепер дослідники виявили, що вірус Зіку пригнічує імунну систему вагітних, що дає йому можливість поширюватися і збільшувати ризик розвитку родових дефектів у малюків. Це відкриття є важливим кроком вперед на шляху розуміння долі вагітних жінок і ненароджених дітей, які зіткнулися із захворюванням, що передається за допомогою укусів москітів. Проблема вірусу Зіку стає все більш поширеною через глобальне потепління і зміни клімату.

Проведене вченими з Університету Південної Каліфорнії дослідження показало, що вірус Зіку націлюється на специфічні білі кров’яні клітини, впливаючи на імунну систему вагітних точно так само, як це робить ВІЛ. Вагітні є більш уразливими перед вірусом Зіку, оскільки сама вагітність натуральним чином пригнічує імунну систему жінки, аби її організм не відкинув плід. Вірус Зіку використовує цю вразливість жіночого організму для вторгнення і власного відтворення.

До початку дослідження вчені ідентифікували два білки вірусу Зіку, що відповідають за мікроцефалію. Це було першим кроком на шляху запобігання інфікування цим вірусом майбутніх матерів, а також зниження числа випадків мікроцефалії. За даними експертів, у зв’язку із зараженням вірусом Зіку у світі було зафіксовано додатково близько 3 000 випадків мікроцефалії, при цьому вакцина від вірусу все ще знаходиться в розробці.

Джерело: MedikForum