ГоловнаНовини Здоров'яВчені розкрили головну таємницю вірусу Зіку

Вчені розкрили головну таємницю вірусу Зіку

Вчені розкрили головну таємницю вірусу Зіку, який призводить до народження дітей, які страждають від мікроцефалії. Виявилося, що цей вірус пригнічує імунну систему вагітних.

Вірус Зіку

Спалах вірусу Зіку у минулому році, що відбувся в Південній Америці, привів до появи на світ великої кількості дітей з мікроцефалією – родового дефекту, що призводять до аномально маленького розміру голови. І ось тепер дослідники виявили, що вірус Зіку пригнічує імунну систему вагітних, що дає йому можливість поширюватися і збільшувати ризик розвитку родових дефектів у малюків. Це відкриття є важливим кроком вперед на шляху розуміння долі вагітних жінок і ненароджених дітей, які зіткнулися із захворюванням, що передається за допомогою укусів москітів. Проблема вірусу Зіку стає все більш поширеною через глобальне потепління і зміни клімату.

Проведене вченими з Університету Південної Каліфорнії дослідження показало, що вірус Зіку націлюється на специфічні білі кров’яні клітини, впливаючи на імунну систему вагітних точно так само, як це робить ВІЛ. Вагітні є більш уразливими перед вірусом Зіку, оскільки сама вагітність натуральним чином пригнічує імунну систему жінки, аби її організм не відкинув плід. Вірус Зіку використовує цю вразливість жіночого організму для вторгнення і власного відтворення.

До початку дослідження вчені ідентифікували два білки вірусу Зіку, що відповідають за мікроцефалію. Це було першим кроком на шляху запобігання інфікування цим вірусом майбутніх матерів, а також зниження числа випадків мікроцефалії. За даними експертів, у зв’язку із зараженням вірусом Зіку у світі було зафіксовано додатково близько 3 000 випадків мікроцефалії, при цьому вакцина від вірусу все ще знаходиться в розробці.

Джерело: MedikForum