У бактеріях шлунка містяться хімічні речовини, які зберігають життєздатність в літньому віці. До такого висновку прийшли американські дослідники.

Молекули, які виробляються бактеріями в шлунку покращують якість життя в літньому віці. Дослідники довели, що ці молекули під назвою індоли покращують здоров’я цілого ряду літніх тварин. Не можна виключити, що ці ж елементи нададуть позитивний ефект і на літніх людей. Індоли роблять тварин більш мобільними і стійкими перед інфекціями і стресом, що викликаються спекою. Для деяких представників фауни індоли збільшують кількість часу, протягом якого вони зберігають свою фертильність. Поки невідомо, чи зможуть літні люди безпечно для свого здоров’я отримувати значні дози цих хімічних речовин, однак автори дослідження налаштовані оптимістично з приводу здатності молекул виробляти аналогічну дію на людину.

Читайте також:  Колір випорожнень є ранньою ознакою раку кишечника — спостерігається у 89% випадків

В цілому, вчені з Університету Еморі в Атланті досліджували мишей, черв’яків і мух. Експертам було цікаво дізнатися, яким чином можна зміцнити здоров’я літніх тварин. Зокрема, їх цікавила здорова тривалість життя, тобто той період, коли тварини або люди можуть опиратися стресу і зберігати при цьому активність. Завданням дослідження було не продовжити життя тварин, а зробити його більш здоровим саме в літній період.

Лабораторні експерименти підтвердили, що індоли і тому подібні молекули дозволяють черв’якам і мишам знаходити більшу резистентність до інфекцій і стресу. Дослідники годували черв’яків бактеріями, які виробляють індоли, і порівнювали їх з хробаками, які не отримували тих же самих бактерій. Хоча індоли не змінювали тривалості життя черв’яків, вони істотно зміцнювали їх здоров’я, і те ж саме спостерігалося в дослідах з мишами. Залишається сподіватися, що в найближчому майбутньому вчені оцінять вплив індолів на людину.

Читайте також:  Чому небезпечно класти смартфон під подушку перед сном

Джерело: MedikForum