Спортивні чемпіони мають в кишечнику союзників – мікроорганізми, які допомагають їм розкладати молочну кислоту, або вуглеводи. Учені вже працюють над бактеріальними добавками, які повинні допомогти в досягненні кращих спортивних результатів.

Дослідники з Harvard Medical School вирішили знайти біологічні та генетичні причини, виняткової фізичної форми кращих спортсменів.

– Коли ми почали думати про це, мене запитали, чи можна було б використовувати геноміки для пошуку наступного Майкла Джордана, – розповідає д-р Джонатан Шейман, один з авторів роботи, запущеної в часі 254 видання National Meeting & Exposition of the American Chemical Society. – Я відповів, що є краще питання: чи можна виділити біологію Джордана і передати її іншим, щоб допомогти у створенні наступного Майкла Джордана, – пояснює учений.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Свої пошуки вчені почали з аналізу мікроорганізмів, що населяють шлунково-кишковий тракт. – Ми є більше бактеріями, ніж людьми, – говорить д-р Шейман. – Бактерії в нашому кишечнику впливають на метаболізм, полегшують розкладання вуглеводів, білків, клітковини. Беруть участь в запальних процесах і процесах неврологічних. Можливо, тому мікробіом (мікроорганізми, які населяють організм – прим. ред.) може бути необхідний для витривалості, регенерації, і навіть психічної стійкості, – розповідає дослідник.

Спочатку команда з Гарварду виявила особливі бактерії в кишечнику марафонців. Виявилося, що після бігу сильно розмножувались у них бактерії, які чудово справляються з розкладом молочної кислоти. Ця речовина утворюється під час тренування і може викликати слабкість і біль у м’язах.

Читайте також:  Лікар назвала цукор одним із найшкідливіших для судин продуктів

Подальші експерименти вказали на те, що різні бактерії можуть допомогти в інших дисциплінах. Кишечник досліджених ультрамарафонців населяли бактерії, які розщеплюють вуглеводи і клітковину. Таким чином, допомагали спортсменам в бігу на довгі дистанції. Цих бактерій не було, наприклад, у веслярів.

Команда з Гарварду шукає наступні мікроорганізми у спортсменів інших дисциплін. Діюча компанія Fitbiomics має, дозволити використання відкриття на практиці. – Я надіюсь, що протягом року з моменту старту, ми зможемо вивести на ринок нові пробіотики, – говорить д-р Шейман.