Якщо вас укусив кліщ, не варто даремно хвилюватися. Навіть якщо паразит виявиться інфекційним, то прийнявши належні заходи, можна уникнути проблем.

Коли, як не влітку виходити на природу. Походи в ліс, риболовля та просто прогулянки в парку – захоплююче заняття, що дозволяє людині відволіктися від міської суєти. Однак перед тим як йти на природу потрібно заздалегідь підготуватися, адже вас чекають кровоссальні кліщі, які можуть стати причиною небезпечних хвороб.

Кількість захворювань, що передаються кліщами досить велика. Найнебезпечнішими з них є енцефаліт (запалення мозку) і кліщів бореліози. Хвороба Лайма (або лаймборреліоз) – небезпечне захворювання, яке може завершитися летальним результатом. Також від кліщів можна заразитися на висипний тиф, а також деякими різновидами геморагічної лихоманки.

Щоб мінімізувати можливі ризики, перед відвідуванням лісів і парків потрібно добре одягтися, щоб одяг максимально захистив вас від кліщів, а також обробити одяг спеціальними захисними засобами. Однак, що робити, якщо все-таки не вдалося обминути лихої долі? Які вживати дії при виявленні на своєму тілі кліща, який вже вп’явся в шкіру?

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Видаляємо кліща

Отже, якщо ви перебуваєте в межах міста, або знаєте, що неподалік від вас є медичний заклад, то сміливо викликайте швидку допомогу. Лікарі грамотно витягнуть кліща, а також проведуть спеціальні аналізи на предмет його небезпеки.

Якщо викликати медичну допомогу проблематично, то кліща доведеться витягувати самостійно. Майте на увазі, що чим довше кліщ буде перебувати в шкірі, тим більша кількість вірусу потрапить в організм і тим складніше його буде витягти. Тому тут важливо не зволікати і діяти швидко, але в той же час тверезо, не роблячи зайвих рухів.

Для вилучення впившихся кліщів зі шкіри використовуються інструменти, зроблені спеціально для цих цілей. Одним з найбільш зручних таких пристосувань є вигнутий двузубчатий гак. Інструмент розташовують так, щоб кліщ опинився між зубами, після чого починають його викручувати. Вже через 1 – 3 обороту кліщ витягується разом з хоботком. Після вилучення помістіть кліща в баночку чи пляшечку.

Через брак спеціального інструменту, можна скористатися пінцетом. Візьміть кліща якомога ближче до хоботка, і починайте акуратно обертати його навколо своєї осі. Якщо ви спробуєте висмикнути кліща, то велика ймовірність того, що частина паразита залишиться в шкірі. Якщо це сталося, то видаліть голівку кліща за допомогою пінцета або голки (попередньо стерилізованої, наприклад вогнем). Ранку потрібно ретельно обробити йодом або спиртом, а частини кліща також потрібно помістити в пляшечку. Якщо є можливість, тримайте пляшечку з кліщем в холодильнику до тих пір, поки не віднесете його на аналізи.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Здаємо кліща в лабораторію

Укусившого вас кліща потрібно протягом 1-2 діб доставити в медичний заклад для досліджень на предмет його зараженості енцефалітом і бореліозом. Результати дослідження стають відомі вже через кілька годин, максимум через дві доби.

Що робити далі?

Якщо кліщ вас укусив у регіоні, який вважається несприятливим по енцефаліту (або аналіз показав наявність інфекції), то в перші 96 годин (а бажано вже в першу добу) необхідно зробити ін’єкцію протикліщового імуноглобуліну. Одним з основних протипоказань для таких ін’єкцій є алергія на препарати крові.

У разі якщо кліщ виявився з регіону, де не спостерігається епідемія енцефаліту, то ін’єкцію, як правило, не роблять. В якості додаткових профілактичних заходів рекомендується прийом препаратів на основі інтерферону, які потрібно прийняти в перші дні після укусу.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи

Спеціальної вакцини від бореліозу поки не існує. Застосування антибіотикотерапії до результатів дослідження кліща недоцільні, оскільки антибіотики можуть ускладнити перебіг енцефаліту, який може передаватися разом з бореліоз.

Коли здавати кров на аналізи

Навіть після встановлення нешкідливості кліща у багатьох людей все-таки виникають певні сумніви. Для того щоб повністю упевнитися в діагнозі необхідно здати кров на аналізи. Однак робити це відразу немає ніякого сенсу, так як інфекційний агент виявляється тільки через 1-2 тижні. У разі сумнівних результатів дослідження можна провести повторний аналіз через 1-2 тижні після попереднього. Якщо через 2 місяці після укусу не виявилося жодних проблем зі здоров’ям, то можна повністю заспокоїтися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ УКУСУ КЛІЩА

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД УКУСУ КЛІЩА