Жителі Окінави, найпівденнішої префектури Японії, відомі своєю великою тривалістю життя і низьким ризиком вікових захворювань. Вважається, що здебільшого їх довголіття забезпечує місцева дієта.

Згідно зі статтею, опублікованою в Journal of the American College of Nutrition, дієта Окінави низькокалорійна, але поживна. Особливо вона насичена фітонутрієнтами у вигляді антиоксидантів і флавоноїдів, відзначили вчені. Антиоксиданти мають потужну протизапальну дію і здатні знизити ризик багатьох захворювань, включаючи хвороби серця і деякі види раку.

Фактично, дослідження показують, що всі дієти, пов’язані зі зниженим ризиком хронічних захворювань, схожі на традиційну окінавську дієту: велика кількість овочів і фруктів і скорочене споживання м’яса, насичених жирів, цукру, солі і жирних молочних продуктів.

“Зниженню ризику серцево – судинних захворювань, деяких видів раку, а також зниженню окисного стресу, швидше за все, сприяє в таких дієтах низький рівень насичених жирів, висока кількість антиоксидантів і низька глікемічна навантаження продуктів”, – йдеться в дослідженні.

Вчені прийшли до висновку, що низькокалорійний аспект дієти Окінави може відігравати ключову роль у довголітті. У дослідженні вивчалися архівні дані про здоров’я жителів Окінави (старше 65 років) за шість десятиліть на предмет обмеження калорійності щоденного раціону.

В результаті було виявлено, що невелика кількість калорій корелює з невеликим збільшенням ваги з віком, низьким індексом маси тіла (ІМТ) протягом усього життя, а також з низьким ризиком смертності від вікових захворювань.