Вчені з Нідерландів провели експеримент, в якому брали участь 35 осіб, які потребують операції на головному мозку.

Вчені з Нідерландів з’ясували, що впливає на рівень інтелекту. Вони обстежили 35 пацієнтів, яким треба було провести операцію на головному мозку через важку форму епілепсії або онкології. Фахівці під час операції взяли у пацієнтів невеликий фрагмент здорових тканин мозку і детально вивчили їх. А перед операцією всі учасники експерименту пройшли тест на визначення рівня IQ.

Зазначимо, що вчені брали здорові тканини мозку з лобової частки, яка відповідає за сприйнятливість до мов і пам’ять, а також обробку сенсорних імпульсів. Виявилося, що чим більше нейронів було в сірій речовині, тим вище був коефіцієнт інтелекту у їх пацієнта. При цьому експерти звернули увагу і на те, що більш великі клітини мозку швидше передавали сигнали, ніж ті, що були меншого розміру.

Вчений Хуберт Мансвельдер і його колеги припустили, що більш великі клітини працювали швидше, що дозволяло їх власникам швидше переробляти інформацію. Ця гіпотеза побічно підтверджується даними, отриманими при визначенні коефіцієнта інтелекту – чим вищий він, тим вище була швидкість прийняття рішень.

При цьому є й ті, хто не згоден з висновками нідерландських учених, та як в експерименті брали участь всього 35 осіб. Цієї кількості людей недостатньо для того, щоб робити такі гучні висновки, вважають вчені з інших країн.