Американські психологи стверджують , що стиснення кулака сприяє поліпшенню пам’яті. Висновки зроблені на підставі проведеного експерименту , в рамках якого 50 добровольцям було запропоновано виконувати різні завдання на згадування і здійснювати при цьому деякі механічні дії .

Авторами дослідження було помічено , що області мозку , що відповідають за відтворення раніше засвоєної інформації , активізуються в момент стиснення лівого кулака , а для того , щоб ця інформація спочатку засвоїлася , необхідно стискати кисть правої руки.

Проведені дослідження дали підстави вважати , що стиснення правого кулака активізує функцію лівої півкулі , а стиснення лівого відповідає за праву півкулю . У формуванні пам’яті беруть участь обидві півкулі – ліва створює спогади , а права відтворює їх .

Читайте також:  Що позбавляє сухості і підтримує шкіру взимку: поради лікаря

Співробітник університету Монклер Рут Пропер , автор дослідження , відзначає , що простий механічний рух надає значимий ефект на спосіб функціонування мозку. Так , стиснення правого кулака на 1,5 хвилини цілком достатньо , щоб поліпшити процес запам’ятовування . У найближчих планах у експертів встановити чи справляють подібні дії вплив на вербальні і просторові здібності людини , його фотографічну пам’ять.