ГоловнаНовини Здоров'яВчені розповіли, як приймати їжу, щоб довше жити

Вчені розповіли, як приймати їжу, щоб довше жити

Медики вважають, що збільшення проміжків між прийомами їжі може істотно поліпшити стан організму.

Їсти

Американські дослідники повідомили про результати експерименту з різних видів дієт, який проводили на щурах. Результати здивували вчених – виявилося, що періодичні голодування позитивно позначаються на організмі, при цьому ефект не залежить від калорійності раціону.

Спочатку мишей поділили на дві групи, одну з яких годували як зазвичай, а іншим давали менше продуктів з цукром та жирами, але більше білка і клітковини. Після кожну групу розділили ще на три. Третина мишей могла їсти згідно свого раціону коли хотіли, другій групі давали їжу так, щоб знизити калорійність на третину, порівняно з першою групою, а іншим тваринами давали їжу тільки один раз в день, але вони отримували стільки ж калорій, скільки миші з першої групи.

Читайте також:  Про які небезпечні хвороби попереджають судоми в ногах

Позитивні результати були відмічені у мишок, які потрапили в другі і треті групи – стан їх організму поліпшувалося, вони довше жили, менше хворіли і не набирали зайву вагу. Тобто, ефективним виявилося зниження калорійності раціону і збільшення проміжків між прийомами їжі.

Фахівці відзначають, що у людей схожий метаболізм, тому, можливо, подібне харчування зможе допомогти багатьом людям підтримувати свою вагу і знизити ризик різних розладів обміну речовин. Як вважають вчені, періодичні голодування можуть запускати механізми метаболізму, які не потрібні при регулярному надходженні їжі. Дослідження будуть продовжені.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News