Медики вважають, що збільшення проміжків між прийомами їжі може істотно поліпшити стан організму.

Американські дослідники повідомили про результати експерименту з різних видів дієт, який проводили на щурах. Результати здивували вчених – виявилося, що періодичні голодування позитивно позначаються на організмі, при цьому ефект не залежить від калорійності раціону.

Спочатку мишей поділили на дві групи, одну з яких годували як зазвичай, а іншим давали менше продуктів з цукром та жирами, але більше білка і клітковини. Після кожну групу розділили ще на три. Третина мишей могла їсти згідно свого раціону коли хотіли, другій групі давали їжу так, щоб знизити калорійність на третину, порівняно з першою групою, а іншим тваринами давали їжу тільки один раз в день, але вони отримували стільки ж калорій, скільки миші з першої групи.

Позитивні результати були відмічені у мишок, які потрапили в другі і треті групи – стан їх організму поліпшувалося, вони довше жили, менше хворіли і не набирали зайву вагу. Тобто, ефективним виявилося зниження калорійності раціону і збільшення проміжків між прийомами їжі.

Фахівці відзначають, що у людей схожий метаболізм, тому, можливо, подібне харчування зможе допомогти багатьом людям підтримувати свою вагу і знизити ризик різних розладів обміну речовин. Як вважають вчені, періодичні голодування можуть запускати механізми метаболізму, які не потрібні при регулярному надходженні їжі. Дослідження будуть продовжені.