Занадто сильний стрес негативно позначається на нашому самопочутті і фізичному здоров’ї.

Вважається, що відчувати час від часу невеликий стрес – не страшно, навіть певною мірою корисно, оскільки це тренує здатність організму мобілізувати свої ресурси для захисту здоров’я. Але якщо стрес виявляється занадто серйозним, або людина піддається йому надто часто, або протягом тривалого часу, наслідки цього можуть бути руйнівними.

Фахівці Національної служби охорони здоров’я озвучили фізичні проблеми зі здоров’ям, які можуть виникнути через такий стрес.

Печія. В обставинах хвилювання, переживань може збільшуватися кількість виділяється шлункового соку, викликаючи відчуття печіння в грудях від його підйому по стравоходу. У свою чергу, переїдання і прийоми їжі пізно ввечері, в також куріння, алкоголь і навіть прийом аспірину погіршують проблему, провокуючи появу болісної печії.

Читайте також:  Названо несподівану корисну властивість кімнатних рослин в офісах

Зміна менструального циклу (у жінок). Збільшення концентрації стресового гормону кортизолу порушує тонкий баланс жіночих статевих гормонів, естрогену і прогестерону, через що менструальний цикл перестає бути регулярним. Іноді менструації і зовсім припиняються.

Головний біль. У стресових обставинах виникають так звані головні болі напруги, характерним симптомом яких є посилення дискомфортного відчуття протягом дня.

“Зверніться до терапевта, якщо головні болі стали частіше виникати вранці, або якщо їх супроводжують інші неприємні, хворобливі або несподівані для вас симптоми”, – поділилися рекомендацією експерти.

Проблеми з кишечником. Кишечник контролюється вегетативною системою-частиною нервової системи, відповідальної за багато функцій організму. При збільшеному рівні гормонів стресу вона активізує реакцію» бий або біжи”, еволюційно збереглася в людському тілі як спосіб впоратися із загрозою, небезпекою для життя. Травний тракт в результаті цього починає працювати хаотично-може, наприклад, виникнути діарея, яка зміниться запором.

Читайте також:  Поцілунки з домашніми тваринами можуть бути небезпечними для здоров'я

Випадання волосся. Випадання більшої кількості волосся, ніж зазвичай, теж може обумовлюватися стресом. Під впливом його гормонів перестають розвиватися волосяні фолікули, відбувається телогеновий відтік, який прискорює природну фазу випадання волосся.

Безсоння. Труднощі із засипанням, часті пробудження вночі або занадто рано вранці – все це теж є показником того, що в організмі перевищено рівень стресових гормонів.

Онімілі пальці. Оніміння або поколювання в кінчиках пальців може викликатися гіпервентиляцією – занадто швидким диханням. Крім того, при стресі, що зачіпає травлення, порушується засвоєння корисних речовин, вітамінів і мінералів, що теж впливає на виникнення неприємних фізичних відчуттів.

Читайте також:  4 хвороби, які пізно діагностуються лікарями

Висипання на шкірі. Кортизол спонукає шкірні залози виробляти більше масла, що веде до виникнення дерматологічних проблем. Особливо характерні для стресу висипання навколо підборіддя і рота.