Пік захворюваності на інфекційні хвороби припадає на літній період. У спеку патогенні мікроорганізми швидко розмножуються на продуктах харчування, що збільшує ризик розвитку кишкових інфекцій.

1. Кишкові інфекції

У жарку пору року потрібно ретельно стежити за свіжістю продуктів, особливо м’яса і ковбасних виробів, які дуже швидко псуються. Висока температура повітря і волога – ідеальні умови для розмноження патогенних бактерій, що викликають шлунково-кишкові розлади. Погано вимиті овочі та фрукти, а також прострочені продукти можуть стати причиною розвитку дизентерії та інших інфекцій кишечника.

2. Сальмонельоз

Говорячи про кишкові інфекції, окремо потрібно сказати про сальмонельозі, оскільки це захворювання становить понад 70% від усіх кишкових інфекцій. Підхопити сальмонельоз можна коли завгодно, але літній період (особливо в спеку) ймовірність зараження суттєво вища, оскільки сальмонели при високій температурі розмножуються значно швидше.

Групу ризику становлять люди, які регулярно вживають м’ясо і яйця. Особливо часто заражаються сальмонелою в селах, де немає належного санітарного контролю над тваринами.

Сальмонельоз

3. Сечостатеві інфекції

Болі внизу живота і печіння при сечовипусканні часто турбують саме в літній період. А все тому, що в спеку бактерії, що живуть в області статевих органів і анального отвору, набагато легше проникають всередину.

Крім того, у спеку ми дуже легко одягаємося, але до вечора, коли стає прохолодно (або у водоймах) дуже легко переохолодити сечостатеві органи, через що розвивається цистит.

4. Ангіна

Ви будете здивовані, але підчепити влітку ангіну так само просто, як і взимку. Всьому виною прохолодні напої і морозиво, яке вживається у великих кількостях в жарку погоду. Різкий перепад температур в горлі – ідеальна умова для розмноження бактерій. Саме тому влітку ми так часто скаржимося на ангіну.
 
Дизентерія

5. Амебіаз

Амебіаз – типова річна інфекція, що викликається найпростішим – дизентерійною амебою. Найлегше заразитися амебою на пляжі, особливо в місцях, не призначених для купання. Попадання фекальних вод у водойми може стати причиною зараження багатьма збудниками інфекцій, зокрема, дизентерійною амебою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПЕРЕДАЮТЬСЯ ІНФЕКЦІЇ

ВЕНЕРИЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ – ПРАВДА І ВИГАДКА

БІЛЬ ЯК СИМПТОМ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ