Американські вчені спільно з колегами з Фінляндії, розповіли, коли у чоловіків і жінок починаються проблеми зі здоров’ям. Дослідження засноване на статистиці різних країн. Цікаво, що, незважаючи на те, що жінки в цілому живуть довше, проблеми зі здоров’ям починаються раніше на 10 років.

Вчені з США і Фінляндії з’ясували, що “здавати здоров’я” у жінок починає в 30 років, у чоловіків на 10 років пізніше – в 40 років. Зокрема, мова йде про високий ризик інфаркту та інсульту, який якщо не трапляється в цьому віці, але починають виявлятися перші ознаки захворювання, які призводять до ризику ранньої смерті.

Читайте також:  Що станеться з вашим мозком, якщо ви не будете спати

Дослідники з Центральної лікарні Гельсінського університету і Центру здоров’я в Техасі вивчили кілька тисяч історій хвороб, які проживають по всьому світу. Це дозволило зробити наступні висновки: чоловікам потрібно регулярно проводити обстеження після 40 років, намагатися вести здоровий спосіб життя. Жінкам теж саме доведеться робити вже в 30. Таку різницю вчені пояснили сильну схильність жінок стресу, схильністю до зайвої ваги і незбалансованого харчування.

Дані в Україні

Ці дані дещо відрізняються від українських показників. Так в Україні чоловіки живуть на 10 років менше жінок. Головними факторами ризику ранньої смертності вважається важка фізична робота і захворювання, які виникають на тлі регулярного вживання алкоголю і куріння тютюну.

Читайте також:  Три поширені причини, які пояснюють втому після сну