Сушка білизни в приміщенні ніколи не дасть того аромату свіжості, що і сушка на свіжому повітрі. Для порівняння, висушені всередині приміщення речі в зимовий час зазвичай пахнуть мало не цвіллю. Не без причини, адже сушка речей всередині підвищує вологість в будинку. А це саме те середовище, в якому процвітає цвіль і грибки. Розбираємося в питанні!

Англійські вчені вирішили вивчити цей феномен. І неспроста, адже саме сушка речей у себе вдома часто призводить до появи респіраторних інфекцій по всій країні.

Сушка білизни і прихована загроза

Коли ваші речі сушаться на сушарці або батареї, випаровується вода і робить повітря в будинку більш вологим. Так як одне завантаження мокрого одягу містить майже 2 літри води, його сушка всередині приміщення може підвищити вологість на 30%.

Ця додаткова вологість створює ідеальні умови для розмноження спор цвілі і пилових кліщів. Вони, в свою чергу, можуть привести до появи дискомфорту і респіраторних інфекцій. Особливо схильні до цього люди, які страждають астмою, алергіями і надчутливістю до алергенів.

Що говорять вчені про сушіння білизни в приміщенні

Свою думку має професор Девід Денінг і його команда з Манчестерського Національного центру аспергільозу. Вчені вважають, що пацієнтам доводиться лікуватися від грибкових спор аспергілли через звичку сушити білизну в приміщенні. Професор Денінг зазначає: «Більшість з нас має імунітет до грибка, який росте в таких вологих умовах, або досить міцне здоров’я, щоб боротися з інфекцією. Але у астматиків вона може викликати кашель і хриплость. А у людей зі слабкою або підірваною імунною системою — у ракових хворих, що проходять хіміотерапію, хворих на СНІД та людей з аутоімунними захворюваннями — грибок може викликати аспергільоз легень. Це захворювання може стати причиною незворотного, а іноді і смертельного пошкодження легенів».

Що таке аспергільоз

Аспергільоз – це власне назва групи захворювань, що викликаються грибковою цвіллю під назвою аспергілли. Як правило, хвороба вражає трахею, пазухи, легені, і може поширитися і на інші тканини організму. Ці захворювання найчастіше провокують такі астмоподібні симптоми, як хрипіння, задишка, кашель і гарячковий стан.

Також вони здатні симулювати синусит і легеневі інфекції. До більш серйозних симптомів відносяться: втрата ваги, біль у грудях і відкашлювання крові. Захворювання не заразно, а здорові люди часто здатні побороти інфекцію до її потрапляння в легені. Але як тільки вона проникає в легені, необхідно лікування протигрибковими препаратами.

Сушка білизни і одна історія з життя

Крег Месер, 43-річний батько трьох дітей з Болтона, страждав від серйозної легеневої інфекції з-за цвілі. Розвиток захворювання спровокувала часта сушка білизни на батареї в його спальні.

Ось що він розповідає: “одужувати я почав тільки після того, як мій лікар діагностував хронічний аспергільоз легенів. Він призначив мені специфічний препарат для боротьби з грибковою інфекцією. Проте, напади кашлю і нічну пітливість я помічав перш за все тоді, коли сушив мокру прання на теплій батареї своєї спальні. Лікар мені сказав, що сушка білизни на радіаторі може погіршити стан. Тому в останні 12 місяців я не сушив одяг в приміщенні, і помітив значні поліпшення свого здоров’я».

Альтернатива сушці білизни в приміщенні

Професор Денінг пропонує поступати наступним чином: «Сушіть мокре прання на вулиці, в сушильній машині або у добре провітрюваному приміщенні далеко від спалень і житлової зони. Краще подбати про свою безпеку, ніж потім шкодувати».

Якщо погода досить тепла, тримайте вікна відкритими, щоб дати волозі вийти. Також можете використовувати осушувач повітря, який вбере вологу з повітря у вашому домі. Гарною ідеєю також буде відкривати вікна після приготування їжі або прийому душу для зниження вологості. Тим більше, що вона може привести до зростання цвілі на стінах, плитці і стелях.

Сушка білизни в приміщенні може погіршити ваше здоров’я. Ви можете прийняти цей факт або ігнорувати. Але якщо ви по-справжньому дбаєте про себе і своїх близьких – спробуйте сушити речі по-іншому. Пам’ятайте, ваше здоров’я в ваших руках!

Джерело: HeadInsider