Споживання трав’яних настоїв і практика різних методів релаксації, таких як йога, – відмінні способи природного заспокоєння тіла і повного контролю над емоціями. Ми вирішили з’ясувати, як перемогти тривогу в домашніх умовах.

Які види тривоги бувають?

Внутрішня тривога – це психічний стан, що характеризується величезним напруженням, занепокоєнням і крайньою незахищеністю. Мало хто з нас знає, що існує кілька типів тривоги. Як правило, вона ділиться на два основних типи: адаптивне занепокоєння і патологічне занепокоєння.

Перше з них – природний адаптивний механізм нашого тіла, який дозволяє нам бути активними і настороженими перед обличчям стресових подій. Це, отже, реакція на реальну загрозу з високим ступенем ймовірності.

Між тим, патологічна тривога йде набагато далі, ніж справжня загроза. Вона супроводжується сильними емоційними та психічними розладами, які посилюють внутрішню тривогу і призводять до розвитку неврозу.

Насправді страх – невід’ємний елемент людського життя. Він дуже корисний у повсякденному житті – допомагає вам залишатися напоготові в надзвичайних ситуаціях і змушувати нас діяти більш обережно в певних ситуаціях.

Однак ви можете контролювати страх і тривогу. Є багато природних методів, які допомагають контролювати напругу і зберігати холоднокровність в дуже стресові моменти. Дізнайтеся більше про це і дізнайтеся шлях до гармонійного і мирного життя, вільного від шкідливих і руйнівних емоцій.

Внутрішня тривога – найпопулярніші типи тривоги

Ми дізнаємося, що страх, як правило, розділений на адаптивну і патологічну тривогу, давайте більш докладно розглянемо різні типи внутрішньої патологічної тривоги. Серед інших можна виділити:

•Панічні атаки, під час яких симптоми набагато сильніші, ніж під час звичайної адаптивної тривоги, і вони можуть призвести до серйозних психічних і фізичних розладів.

•Обсесивно-компульсивний розлад, тобто тривожні і сумні думки, сильне передчуття або страх, що станеться щось жахливе. Такі симптоми негативно впливають на нашу повсякденну поведінку.

•Фобії, або, коли страх фокусується на конкретних об’єктах, явищах, подіях, ситуаціях або видах діяльності, які зазвичай не небезпечні. Однак для людини вони є джерелом серйозної панічної атаки.

•Посттравматичний стресовий розлад так званий, який виникає в результаті виживання травматичних ситуацій, особливо в дитинстві. Тіло не може забути про страшний або небезпечний досвід, і пам’ять циклічно повторюється, і від неї дуже важко позбутися.

5 природних методів для полегшення тривоги
1. Настій валеріани

Валеріана, є травою, яка протягом багатьох років широко використовується в народній і традиційній медицині як ліки з заспокійливим ефектом.

Численні наукові дослідження доводять, що речовини, які містяться в кореневищах цієї рослини, надають безпосередній вплив на нейротрансмітери ГАМК у головному мозку – що відіграє ключову роль у стресових ситуаціях та відповідає за здатність підтримувати нерви навіть у найскладніших ситуаціях.

Валеріана також допомагає розслабитися після довгого дня, усуває стрес і налагоджує внутрішній мир і гармонію. Рекомендується принимамать валеріану вранці або вдень.

2. Йога – природна розслаблююча терапія

Індивідуальні асани йоги та дихальні вправи допомагають зняти внутрішню тривогу. Регулярна практика йоги приносить багато переваг нашому тілу, як фізичному, так і психологічному.

Щоденні заняття йогою фантастично знімають стрес і нервову напругу. Природно, вони усувають рівень кортизолу в крові, так званий стрес-гормон, який у надлишку призводить до поступового руйнування організму.

Практика йоги допомагає заспокоювати нерви, заспокоювати і відновлювати внутрішню гармонію, а також покращує гнучкість м’язів і посилює функції дихальної системи.

3. Настій ромашки

Хоча настій ромашки в першу чергу допомагає вирішити проблеми з травленням, варто знати його іншу дію, а саме заспокійливу. Чашка цього трав’яного чаю сильно заспокоює внутрішнє напруження, ефективно бореться зі стресом, надає релаксуючу дію і допоможе вам заснути.

4. Настій селери

Регулярне споживання настоянки селери два рази в день ефективно бореться з внутрішньою тривогою і допомагає відновити спокій і повний контроль над нервами і емоціями.

Вся таємниця полягає в складі поживних речовин селери – це цінне джерело калію і фолієвої кислоти, речовин, які природним чином зміцнюють нервову систему.

Рекомендується приймати настій селери два рази в день – вранці та вдень або ввечері.

5. Настій листя базиліка

Регулярне вживання настою з базиліком фантастично зміцнює нервову систему і допомагає підтримувати здоровий емоційний настрій. Завдяки цьому ми можемо уникнути тривожних розладів, полегшити симптоми стресу і відновити внутрішній нервовий баланс.

Більш того, цей напій значно покращує здоров’я травної системи, запобігаючи появі неприємних і незручних симптомів шлунково-кишкових розладів.

Листя базиліка є цінним джерелом антиоксидантів, які відіграють ключову роль у процесах зняття стресу. Вони в основному відповідальні за інгібування шкідливого впливу вільних радикалів. Таким чином, вони, природно затримують процес старіння організму і зміцнюють нервову систему.

Інгредієнти вливання

•1 столова ложка висушеного листя базиліка (15 г)

•1 склянку води (250 мл)

Налийте воду в ємність і додайте столову ложку висушеного листя базиліка, потім доведіть до кипіння. Коли вода почне закипати, зніміть відвар з вогню, накрийте його і дайте йому охолонути близько 7 хвилин.

З першого ж ковтка ви відчуєте приємне розслаблення і відтік негативних емоцій і страхів.

Якщо ви хочете боротися з внутрішньою тривожністю або запобігти ослабленню нервової системи, крім споживання лікувальних чаїв і занять йогою, ви також повинні піклуватися про свій щоденний раціон.

Здоровий і збалансований план харчування допоможе вам природним чином зміцнити імунітет організму, його реакцію на стрес та інші зовнішні подразники.

Ключем до того, щоб залишатися здоровим – як фізичним, так і психічним – також є регулярна фізична активність. Щоденне тренування допоможе вам очистити свій розум від негативних емоцій і надмірної напруги. Техніка медитації та релаксації також ідеальна як інструмент для відновлення внутрішньої гармонії і бадьорості.