Тіло потребує залозі, щоб виробляти гемоглобін. Він допомагає переносити кисень по всьому організму. Якщо його не вистачає, то органи не будуть ефективно працювати.

Почуття сильної втоми не варто ігнорувати. Оскільки слабкість часто вважають нормальною частиною сучасного життя, зазвичай її не називають симптомом. Однак багато людей з дефіцитом заліза відчувають нестачу енергії поряд з почуттям дратівливості або труднощами з концентрацією уваги, повідомляє журнал Danish Medical Journal. Якщо раптово починається занепад сил, варто звернутися до лікаря.

Неочевидним симптомом дефіциту заліза також можна назвати задишку. Коли рівень гемоглобіну в крові низький, то рівень кисню у всьому організмі також буде не в нормі. Якщо людина починає задихатися, виконуючи звичайні щоденні завдання (ходьба, біг), це може бути ознакою дефіциту заліза. У дослідженні, опублікованому в International Journal of Medical Sciences, до симптомів також відносять прискорене серцебиття.

Читайте також:  Чому потрібно їсти насіння соняшнику

Бліда шкіра, в тому числі, на внутрішній поверхні нижніх повік, є іншими поширеними ознаками дефіциту заліза, пише American Journal of Hematology. Блідість частіше спостерігаються при помірному дефіциті заліза. Важкі випадки видають суха шкіра, пошкоджене волосся і ламкі нігті.