Деменція – це стійке пригнічення когнітивних та психічних функцій, спричинене ураженням головного мозку. Одним з різновидів цього захворювання є лобово-скронева деменція, для якої характерно переважне ураження лобових та скроневих часток мозку.

Перші симптоми лобово-скроневої деменції зазвичай з’являються раніше, ніж при інших різновидах цього захворювання, що суттєво погіршує якість життя в активному віці. Допомогти у ранній діагностиці може особливий симптом – потяг до продуктів із високим вмістом вуглеводів, переважно простих. Насамперед йдеться про солодощі, повідомляє Express.

Вчені з Великобританії та Австралії провели дослідження, яке підтвердило, що особлива пристрасть до солодощів у пацієнтів з лобово-скроневою деменцією може бути пов’язана зі специфічними порушеннями у певних галузях мозку.

В експерименті брали участь 49 пацієнтів з деменцією, у тому числі 19 – з лобово-скроневою, а також 25 здорових людей. Після 10 години утримання від їжі добровольцям запропонували сніданок: вибрати продукти та їх кількість вони могли самостійно.

З’ясувалося, що пацієнти з лобово-скроневою деменцією віддають перевагу продуктам з високим вмістом цукру, а також вживають майже вдвічі більше калорій, ніж пацієнти з іншим різновидом хвороби чи здорові люди.