Іноді мозок людини подає сигнали про лихо через очі. Деякі проблеми з останніми можуть бути ознакою необхідності відвідати невролога, а не окуліста, упевнений лікар Роберт Лейман, який стоїть на чолі Американської оптометричної асоціації.

Іноді людина помічає втрату чіткості зору, предмети здаються йому розмитими. Вся справа може бути в сухому повітрі, надмірному навантаженні на очі. Проте часом причини значно серйозніші. Наприклад, нечіткість обумовлена ​​дисфункцією бінокулярного зору, що призводить до неї здатні системні захворювання або пухлина головного мозку. Іноді провокує стан розсіяний склероз, оскільки він веде до запалення, яким обумовлений неврит зорового нерва. У такому разі може бути боляче навіть легко рухати очима.

Двоєння в очах здатне вказувати на черепно-мозкову травму. Тоді у людини виникають проблеми для того, щоб простежити за предметом поглядом, також має місце підвищена чутливість до світла. Звернутися до фахівця Лейман рекомендує навіть, якщо травма здається несерйозною. Деякі насправді струс мозку переносять на ногах, що загрожує наслідками. Крім того, навіть легкі ушкодження можуть негативно впливати на зір.

Якщо різко впав зір, то причина може бути серйозною. Одна з таких – відшарування сітківки. Проблема вирішувана, але що раніше почати з нею боротися, то краще прогноз. Трапляється так, що симптом спровокований пухлиною мозку. За такої виникає тиск на зоровий нерв, тому існує ризик розвитку сліпоти. Відбувається зниження зору поступово, втрачається чіткість, спостерігається двоїння, виникає сліпа пляма, розмір якої продовжує зростати.

Зниження периферичного зору може попереджати початок розвитку хвороби Альцгеймера. Причому, зазвичай, у фізичному плані з очима у людини все нормально. Мозок хворого на деменцію втрачає здатність повноцінно обробляти візуальну інформацію. Тобто очі все бачать, але головний орган ЦНС не може розшифрувати дані, що надходять. Індивід ніби починає дивитись на світ крізь трубу, бачачи тільки щось перед ним.

Джерело: WebMD