При виготовленні сиру багато що залежить від випадку, оскільки партія може дозрівати протягом місяців або навіть років, перш ніж буде виявлений брак. Але нове дослідження Мельбурнського Королівського технологічного інституту показує, що перевірити якість продукту можна набагато раніше і точніше.

Доктор Роя Афшарі розповіла, що її команда розробила метод виявлення біомаркерів сиру, які демонструють унікальні комбінації хімічних речовин і компонентів, отриманих з молока.

“Як тільки ми дізнаємося хімічний профіль ідеального сиру, ми зможемо порівняти його з новими партіями вже через 30 днів після початку процесу дозрівання”, – зазначає вона. «Ми аналізуємо біологічні дані на ранній стадії, щоб побачити, чи є якісь проблеми з процесом».

Команда вивчила різні варіанти сиру чеддер в Австралії і застосувала мультиомікс – вид біологічного аналізу, який зазвичай використовується в медицині для раннього виявлення захворювань. Дослідники вивчили біологічний склад різних марок і сортів сиру.

З більшими наборами даних ці методи зможуть повідомляти виробникам, чи буде їх партія належним чином дозрівати, тому що вони зможуть перевірити, чи розвинулися ключові з’єднання на ранній стадії процесу.