У разі серйозної проблеми зі здоров’ям успіх лікування може залежати від того, коли людина помітить її симптоми і звернутися до лікаря.

Багато серйозні і важкі захворювання діагностуються на пізній стадії-цьому багато в чому сприяє необізнаність людей про ті симптоми, які обов’язково повинні перевірятися лікарем. Медики констатують: наступні шість симптомів можуть бути потенційно небезпечними, і при їх виникненні потрібно обов’язково обстежитися, про це повідомляє Express Health.

Відчуття спраги. Постійне бажання пити разом з відчуттям невгамовної спраги – одна з ознак гіперглікемії (підвищений рівень цукру в крові) і цукрового діабету. Разом з цим можуть також спостерігатися втома, необхідність більш частого сечовипускання, молочниця, фурункули.

При діабеті 1 типу ці симптоми бувають більш вираженими і супроводжуються швидкою втратою ваги. Діабету 2 типу властива “розпливчаста” симптоматика, яку часто сприймають як погіршення самопочуття, обумовлене життєвими стресами, а не хворобою.

Кров в сечі. Навіть якщо це станеться всього один раз, необхідно відвідати лікаря і перевіритися. За появою крові в сечі можуть ховатися цистит, рак сечового міхура. У разі раку на його ранньому ЕТАПІ кров в сечі якраз з’являється не регулярно, а тільки іноді.

Синці без причини. Їх пояснює брак тромбоцитів, яку провокують різні проблеми, включаючи таку небезпечну як рак крові (лейкемія). З’ясувати, що саме скорочує концентрацію тромбоцитів, повинен лікар, провівши відповідні аналізи.

Хрипкий голос. Захриплість голосу, яка триває більше 3 тижнів, обов’язково повинна бути перевірена терапевтом. Викликати її можуть різні причини, одна з них – рак.

Нічна пітливість. У жінок вона дуже поширена в період менопаузи, проте стійка нічна пітливість і субфебрильна температура можуть сигналізувати про лімфомі, онкологічному захворюванні крові.

Почуття сильного здуття живота. Здуття живота, яке виникає після рясної їжі, знайоме багатьом. Але якщо воно присутнє весь час, – особливо якщо супроводжується більш швидким почуттям насичення при прийомі їжі, а також болем в області таза або живота, і спостерігається не менше 12 днів на місяць, – потрібно обов’язково і оперативно звернутися до лікаря, щоб виключити рак.