Що відбувається з майбутньою дитиною, якщо його мати під час вагітності курила сигарети? Про це читайте в нашій статті.

Невтішна тенденція

Ще кілька десятків років тому жінка, яка курить викликала якщо не засудження, то, принаймні, здивування. Однак, сучасний світ, наповнений ідеями свободи і гендерної рівноправності, вносить свої корективи. Сьогодні зустріти на вулиці даму з сигаретою аж ніяк не рідкість.

Сьогодні жінки курять тому що:

  • Їм здається, що сигарета їх зрівнює в правах з чоловіком;
  • Деякі жінки думають, що з сигаретою вони виглядають набагато сексуальніше;
  • Це легкий спосіб позбутися нервового напруження.

Майже кожен з нас вже з шкільного віку знає, що куріння – це величезна шкода здоров’ю. Про згубність куріння сурмлять на всіх перехрестях, закликаючи людей відмовитися від сигарет. Однак, коли мова йде про «жіноче куріння», то проблема ще більше посилюється, оскільки в такому випадку жінка несе відповідальність не тільки за своє здоров’я, а й за здоров’я своїх дітей і навіть онуків.

Загроза здоровій вагітності

У цій статті ми не будемо говорити про ту шкоду, що наноситься сигаретами серцево-судинної системи і легенням (сподіваємося, що читачі про це знають). Тут же ми хочемо сфокусуватися на проблемах з жіночим здоров’ям, які можуть виникнути через куріння.

Якщо у чоловіків статеві клітини утворюються безперервно (приблизно кожні 40-60 днів), то у жінок кількість яйцеклітин суворо детерміновано з народження, і в процесі життєдіяльності вони не утворюються. Шкідливі речовини тютюнового диму можуть накопичуватися яйцеклітиною, що може призвести аж до втрати до запліднення.

Куріння відбивається дуже погано на дитині. Діти, матері яких палять, відстають у рості, і зазвичай маленькі. Крім того, передчасне старіння плаценти спостерігається частіше, а звідси – передчасні пологи.

Встановлено, що діти з пониженим імунітетом і маленькою вагою частіше народжуються саме у курців. Тому, якщо ви курите і плануєте народити дитину, то лікарі настійно рекомендують кидати за півтора року до зачаття. Цей час необхідний для того, щоб організм очистився, а обмінні процеси знову прийшли в норму.

Шкода для дитини

Вагітна з сигаретоюА тепер давайте розберемося, що ж відбувається з плодом, якщо вагітна жінка продовжує палити. Для цього можна обмежитися лише двома найбільш вивченими складовими сигаретного диму – нікотином і чадним газом.

Як відомо, нікотин – це отруйна речовина, яка у відносно невеликих кількостях може призвести до смерті. Небезпека нікотину для плоду полягає в тому, що він з легкістю проникає плацентарний бар’єр, і здатний надавати нервнопаралітичну дію безпосередньо на дитину. Як наслідок у плоду, що розвивається виникає ряд анатомічних порушень. Дуже часто діти курящих мам відстають у розумовому розвитку, у них погані здібності до навчання, а також відзначається ряд порушень у нервовій системі.

Що стосується чадного газу (СО), то в першу чергу це речовина небезпечна тим, що має дуже високу спорідненість до гемоглобіну. Як відомо, кисень доставляється в тканини і органи по кровоносній системі за допомогою гемоглобіну, з яким кисень попередньо взаємодіє. У чадного газу спорідненість до гемоглобіну в 200 разів сильніше, ніж у кисню, тому розірвати зв’язок чадного газу з гемоглобіном практично неможливо. У цьому зв’язку можна говорити про те, що тканини і органи курящої жінки недоотримують кисень через вдихуваний дим. А дитина фактично розвивається в умовах гіпоксії (нестачі кисню). Також варто враховувати, що чадний газ з організмі матері виводиться значно швидше, ніж з організму плода, тому концентрація чадного газу в крові дитини в 10 разів може перевищувати таку у вагітної жінки.

Куріння – єдина доведена причина, що викликає цілий ряд злоякісних захворювань.

Майте на увазі, що крім нікотину і чадного газу в тютюні містяться ще тисячі різноманітних речовин, які завдають шкоди здоров’ю. Це радіоактивні елементи (наприклад, полоній-210), нервово-паралітичні отрути, смоли, канцерогени і ряд інших небезпечних сполук. Тому, якщо ви плануєте поповнення в родині, то краще негайно відмовитися від цієї згубної звички (бажано за 1-2 роки до зачаття). Ну, а якщо ви не курите, то краще всього і не починайте. Так ви збережете здоров’я собі і майбутньому поколінню.