Зараз якраз саме та пора року, коли пара теплих шкарпеток або тапочок стають незамінними в домашньому побуті. Згідно з новим дослідженням, вони також допомагають запобігти застуді та грипу, оскільки холодні ноги збільшують ризик підхопити вірус.

Д-р Рон Еклз, директор простудного центру Університету Кардіфа, що займається вивченням цього питання більше 25 років, провів огляд медичної літератури по даній темі.

Багато людей переносять в носі бактерії, які провокують застуду та грип, при цьому, не відчуваючи симптомів хвороби, розповідає він. Однак якщо температура ніг знижується, відбуваються зміни в роботі імунної системи, кількість вірусів в організмі значно збільшується і захворювання дає про себе знати на повну силу.

«Коли ноги перебувають в холоді, кровоносні судини в носі звужуються, – розповідає Рон Еклз – Це природна захисна рефлекторна реакція, яка уповільнює процес втрати організмом тепла. А в крові, як відомо, містяться білі кров’яні тіла (лейкоцити), які покликані боротися з вірусами і бактеріями небезпечними для здоров’я людини. Звуження судин зменшує кількість лейкоцитів у носі, що порушує захисний бар’єр перед обличчям вірусів ».

Також на холоді сповільнюється рух волосинок всередині носа, які фільтрують бактерії, віруси і бруд, що дозволяє вірусам без перешкод потрапляти в організм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ

ЗАСТУДА: ШВИДКА ДОПОМОГА ІМУНІТЕТУ

ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ