Дослідження показало, що для людського організму надлишок води може виявитися чинником смерті. Вчені вважають, що з споживанням рідини протягом дня потрібно бути обачним.

Доводи дослідників на цей рахунок наведені в «OaNews». За словами фахівців, у деяких випадках людина може випивати більше рідини, ніж зазвичай, – наприклад, вона активно займається спортом або в силу іншого виду фізичної активності відчуває більше спраги. У таких випадках реально випити води на півлітра більше.

Проте, відзначають вчені, зловживати водою небезпечно.

«Люди повинні уважно ставитися до існуючих нормативів споживання рідини, інакше виникають серйозні ризики для здоров’я і життя. Особливо потрібно дотримуватися норми під час захворювань», – повідомили наукові фахівці.

Медики розповіли про те, що при вживанні великої кількості води виникає ризик більш інтенсивного виведення з організму солі, що грає важливу роль в регуляції життєво важливих процесів. Також при цьому є ймовірність набухання від надлишку вологи м’яких тканин мозку, – такий стан загрожує судомами, помутніння свідомості і навіть зануренням в кому. Особливо лікарі настійно рекомендують не використовувати рясне пиття води як самолікування від різних недуг. Це може спровокувати в тому числі проблеми з серцем, заявили вони.

Нагадаємо, згідно з існуючими стандартами, для чоловіків максимум обсягу води – 3,7 літра на добу, жінкам потрібно випивати на літр менше.

Джерело: MedikForum