На думку дієтологів, на сніданок краще їсти білок, а не вуглеводи.

Деякі харчові звички збереглися на згадку про традиції минулого, але для здоров’я вони швидше шкідливі, ніж корисні. Однією з таких звичок є вживання на сніданок каш, про це розповіли дієтологи Оксана Видря та Ганна Ліс.

Фахівці відзначили, що часто люди вважають за краще їсти на сніданок каші, зварені з досить серйозно оброблених круп, або взагалі використовують пластівці, як це буває з вівсянкою. У таких кашах в результаті залишається мало клітковини і корисних мікроелементів – в той же час в них міститься багато вуглеводів, також можуть додаватися цукор і олія.

Звичка їсти подібні каші на сніданок (як і інші насичені вуглеводами страви та продукти) може шкодити здоров’ю, констатували дієтологи.

«Швидкі вуглеводи на сніданок викликають «гормональну гойдалку». У кров надходить багато глюкози, і у відповідь виробляється багато інсуліну. Після цього рівень цукру в крові падає, і за годину знову хочеться їсти. Тому каша (особливо з медом), мюслі, пластівці – не найкращий варіант сніданку», – наголосила дієтолог Ганна Ліс.

Лікар Оксана Видря уточнила, що якщо все ж таки вибирати на сніданок кашу, віддавати перевагу потрібно цільнозерновій. В ідеалі вона має не варитися, а запарюватися з вечора напередодні. У той же час навіть корисна багато в чому цільнозернова каша не підходить для вживання багатьом людям, нагадала медик.

«Якщо є порушення вуглеводного обміну (надмірна вага, цукровий діабет) та захворювання шлунково-кишкового тракту, то каша на сніданок – не найкращий варіант».

Дієтологи порадили вживати на сніданок продукти, насичені білком, корисними жирними кислотами, вітамінами та мікроелементами. Вони назвали відповідні варіанти: сир плюс маложирна сметана, яєчня з помідорами, варені некруто яйця або м’ясо птиці із зеленню, овочами, авокадо. Авокадо також можна поєднувати з різними продуктами.

Також шкідливою харчовою звичкою лікарі вважають за манеру заїдати все хлібом. Вони порекомендували мінімізувати кількість цього продукту в раціоні – його якість сьогодні бажає кращого. Білий хліб доцільно не їсти зовсім.