Кожній людині потрібно правильно харчуватися, щоб зберегти здоров’я в потрібній формі. Однак експерти з США стверджують, що насправді відмова від їжі може принести користь, особливо головному мозку.

Дослідження проводили наукові фахівці з Національного інституту з проблем старіння Сполучених Штатів Америки. За їх словами, відмовившись від вживання різних продуктів, можна істотно підвищити якості роботи свого головного мозку.

Випробування проводилися за участю лабораторних гризунів. Деяких тварин утримували без їжі на день. Вчені з’ясували, що клітини мозку мишей, яких на певні періоди часу змушували голодувати, розвивалися набагато швидше, ніж у інших учасників випробування, яким давали нормальну кількість їжі. Вчені вважають, що результати дослідження можна сміливо перенести на людину.

Читайте також:  Дев'ять корисних для організму властивостей м'яти

Експерти вважають, що така особливість може бути пов’язана з еволюційним процесом. У природі предкам людини доводилося іноді стикатися з голодними днями. Отримавши доступ до їжі, організм намагався тут же використовувати поживні ресурси для прискорення росту мозку. Це може бути пов’язано з нейротрофічним фактором мозку. Білок впливає на здатність до навчання і запам’ятовування, що стимулює зростання нейронів і синапсів. При старінні рівень цього показника падає, що призводить до порушення когнітивних здібностей. Голодування ж могло підвищити концентрацію білка.

Джерело: 7mednews