Біомаркери крові, які прогнозують втрату функції легень, були ідентифіковані у дослідженні з участю пожежних, які усували наслідки аварії Всесвітнього торгового центру.

Після трагічної події 11 вересня 2001 року рятувальникам, у тому числі пожежного департаменту міста Нью-Йорк, довелося багато часу провести на місці події. Величезна хмара пилу, викликана катастрофою, складалася з великорозмірних частинок, каустичного пилу і продуктів горіння.

В результаті вдихання такого забрудненого повітря багато хто із співробітників рятувальних і відновлювальних служб Нью-Йорка отримали травми легенів і втрату функції легень. Серед постраждалих спостерігалася велика невідповідність у розвитку симптомів. Хоча в більшості випадків погіршення функції легень стабілізувався, у деяких людей як і раніше діагностувався спад, а в інших, навпаки, поліпшення функції.

Читайте також:  Визначено дозу алкоголю, яка здатна довести до інсульту

катастрофа 9/11

Було виявлено, що у багатьох людей з швидким погіршенням функції легень, були більш високі рівні еозинофілів. Ці клітини є частиною імунної системи організму і зазвичай беруть участь у респіраторних захворюваннях. Були проведені подальші аналізи для оцінки зв’язку між концентрацією лейкоцитів і погіршенням функції легень, пов’язаних з їх пошкодженням.

Аналіз п’ятирічних даних більш ніж дев’яти тисяч пожежників, які працювали на місці катастрофи Всесвітнього торгового центру, показав пришвидшену втрату функції легень у 13%, і її поліпшення – у 8%.

Було виявлено, що втрата функції легень супроводжувалася високим рівнем концентрації в крові еозинофілів, так і нейтрофілів. Також був виявлений зв’язок між високим рівнем еозинофілів і обструкцією дихальних шляхів. Крім того, ризик розвитку обструкції дихальних шляхів був у чотири рази вище серед тих пожежників, які відчували прискорене погіршення функції легень.

Читайте також:  Переваги цитрусових, про які ви не підозрювали

біомаркери функції легень

Майкл Д. Weiden, ад’юнкт-професор медицини та екологічної медицини Нью-Йоркського університету, прокоментував результати аналізу:

Після 11 вересня приблизно кожен восьмий пожежний, який працював у Всесвітньому центрі торгівлі, відчув погіршення функції легень протягом наступних 15 років. Навіть у тих, хто ніколи не курив, ми виявили, що прискорена втрата функції легень збільшила ризик обструкції дихальних шляхів і ХОЗЛ.

Хоча результати дослідження досить вузькоспрямовані, варто сподіватися, що вони будуть мотивувати вчених на подальші дослідження щодо лікування травм легенів.

Джерело: Likar.info