В період новорічних свят і корпоративів не кожен може проконтролювати норму випитого спиртного, за що жорстоко розплачується вранці.

Головний біль, нудота, шум у вухах і “пустеля” в роті – ось найпоширеніші ранкові наслідки вечірніх “нестримних веселощів”.

Сімейний лікар Наталія Деменко підказала, як можна полегшити свій стан після бурхливої вечірки.

Не вибивайте клин клином

Перша ідея, яка може відвідати “хворого” похміллям – “підлікуватися тим, чим захворів”. Але в більшості випадків – це справжнісінька ходьба по колу. Адже в більшості випадків похмілля – це не тільки результат важкої інтоксикації алкоголем, а й синдром його відміни. І “задобривши” організм черговою порцією спиртного, полегшення прийде лише на час, а коли воно “переграє”, погане самопочуття повернеться.

Читайте також:  Названо тип продуктів, який небезпечний для сніданку у віці після 40

Пийте багато води

Допоможіть організму очиститися – дайте йому більше рідини. По-перше, зайві літр-півтора позбавлять від зневоднення (частого супутника надлишку алкоголю), і допоможе ниркам активніше позбавлятися від залишків токсичних речовин.

… і соків

Крім води, відновлюйтеся за допомогою соків і інших солодких напоїв (компот, ізотоніки, кокосова вода та ін.). Вони допоможуть нормалізувати рівень цукру в крові, який сильно падає через споживання спиртного, а також допоможе відновити баланс інших корисних речовин (наприклад, калію, магнію і вітамінів), які організм інтенсивно втрачає в процесі очищення від алкогольних токсинів.

Не пропускайте сніданок і обід

З похмілля іноді шматок в горло не лізе, але потрібно себе перебороти і поїсти. Не обов’язково, щоб це було щось важке на зразок котлети або відбивної, цілком підійде, наприклад, бульйон з тостом. Головне, дати організму підзарядку калоріями, які він інтенсивно витрачає на процеси відновлення.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що худі люди більш пристосовані до життя

Від нудоти врятує імбир

Щоб вгамувати нудоту і блювоту, їжте імбир – чайну ложку сушеного або пару часточок свіжого кореня імбиру. Пекучі речовини цього продукту допоможуть осадити всі “вируючі” в шлунку залишки з’їденого і випитого напередодні, а також забезпечать організм порцією вітамінів і корисних речовин.

Тремор і головний біль зніме пустирник

Зняти тяжкий стан допоможе і пустирник – він надасть седативну дію і нормалізує тиск, завдяки чому також зменшить нудоту, зніме головний біль і розслабить в цілому. Тому прокинувшись, випийте “коктейль” з пустирника (готуйте за інструкцією в анотації), а після – прийміть контрастний душ.

Читайте також:  Вживання цього виду молока на сніданок знижує рівень цукру в крові протягом дня

Джерело: Обозреватель