ГоловнаНовини Здоров'яВчені визначили головні причини раку

Вчені визначили головні причини раку

Уникнути раку набагато простіше, якщо контролювати свої звички і слідувати здоровим установкам. Це підтвердило дослідження вчених з Центру дослідження раку у Великобританії, повідомляє РІА Новости з посиланням на Eurekalert.

Що таке рак?

Фахівці склали рейтинг факторів, що сприяють виникненню онкологічних захворювань найбільшою мірою і при цьому підвладних контролю людини. Згідно з їх висновками, найпоширенішою причиною виникнення раку в їх ряду є тютюновий дим. «Понад 17,7% випадків захворювання на рак у чоловіків і 12,4% у жінок викликані саме наслідками куріння сигарет», – встановили дослідники.

Друга причина раку з тих, що підлягають корекції та контролю, – надмірна вага. Третя – вплив ультрафіолетового випромінювання при засмазі. Крім того, у переліку факторів виявилися зловживання алкоголем, дія брудного повітря і недостатнє споживання клітковини.

Читайте також:  Названі корисні властивості обліпихи

За словами вчених, здоровий спосіб життя ще не гарантує того, що рак у людини ніколи не розвинеться. Тим не менш, він дійсно дозволяє серйозно знизити ймовірність появи всіх вищеназваних випадків онкології. «Кожен з нас може вжити заходів для того, щоб знизити ризик виникнення захворювання», – сказав у зв’язку з цим глава центру Харпал Кумар.

Раніше дослідниками були представлені дані про те, що одним з найбільш сильнодіючих засобів продовження життя є фізична активність – достатньо бути активним хоча б годину на добу.

Джерело: МедікФорум