Дієта з харчовими волокнами виявилася здатною знижувати артеріальний тиск. Дослідники навіть пояснили, як саме їжа діє на показник здоров’я.

Автори нової наукової роботи припустили, що підвищений виробіток ацетату і бутирату в товстому кишечнику може знижувати артеріальний тиск у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

Вироблення цих речовин можна збільшити, включивши в дієту стійкий ацетильований та бутильований кукурудзяний крохмаль із підвищеним вмістом амілози. Коли мікроби ферментують це, вивільняється велика кількість ацетату та бутирату у товстій кишці.

У рамках дослідження учасники отримували порівняні за вмістом білків, жирів та вуглеводів дієти. Проте в якихось дієтах вміст харчових волокон та стійкого крохмалю був більшим, а в якихось меншим.

У групі, яка їла більше харчових волокон та крохмалю, середньодобовий систолічний артеріальний тиск був на 4 міліметри ртутного стовпа меншим. Вчені дійшли висновку, що дієта з додаванням пребіотичних харчових волокон може допомагати при лікуванні артеріальної гіпертензії.