Вченим в ході дослідження вдалося визначити фактор, що підвищує ризик передчасної смерті на 50%. Відповідна робота проводилася шведськими фахівцями з Уппсальського університету.

Виявилося, що з серйозним ризиком передчасної смерті у літніх громадян виступає високий рівень в крові поліхлорованих біфенілів (ПХБ). Останні являють собою забруднювачі навколишнього середовища, на які в ряді країн поширюються суворі обмеження. Негативна властивість ПХБ в тому, що процес їх розкладання протікає вкрай повільно, а ще вони можуть накопичуватися в жировій тканині.

В людський організм небезпечні речовини можуть потрапляти переважно з їжею, утримуючись в продуктах тваринного походження з високою жирністю: рибі, м’ясі і молоці. Шведські вчені підкреслили, що особливо значні концентрації ПХБ фіксуються в жирній рибі, включаючи салаку і дикий лосось.

В рамках дослідження експерти протягом 10 років вели спостереження за більш ніж тисячею громадян. Вдалося з’ясувати, що люди, в чиїй крові відзначався високий рівень ПХБ, мали на 50% вищий ризик ранньої смерті, ніж ті, у кого вміст небезпечних речовин був низьким.