Згідно з дослідженнями, вживання продуктів, багатих вітаміном Е, знижує ризик захворіти на рак – однак цей же вітамін, що приймається у вигляді препаратів, сприяє розвитку онкозахворювань.

Журнал Cell опублікував дані, отримані вченими Каролінського інституту (Швеція). Вони свідчать, що прийом вітаміну Е сприяє більш агресивному раку легенів, прискорюючи метастазування пухлини. Було встановлено, що під його впливом активізується білок, що допомагає раковим клітинам отримувати більше глюкози і швидше рости.

Згодом здатність вітаміну Е сприяти розвитку раку легенів підтвердили вчені з США, які заявили, що його прийом жінками підвищує ризик даного захворювання на 28%.

Крім того, дослідники допускають його схожий вплив на ймовірність появи інших видів раку – молочної залози, матки, прямої кишки.

Наукові фахівці констатують, що на відміну від продуктів, що містять даний вітамін у вигляді різних молекул токоферолів і токотріенолів, синтетичні препарати відрізняються наявністю тільки одного з токоферолів. Можливо, саме цим пояснюється різниця між натуральними і фармацевтичними джерелами вітаміну.