Вона заснована на циркадних ритмах організму і особливості засвоєння жирів і вуглеводів в різний час дня.

Американські вчені розповіли, що знайшли ідеальну схему харчування, яка дозволить підтримувати здорову вагу. Давно відомо, що вага і її зміна багато в чому залежать від того, що їсть людина, в яких кількостях і наскільки вона активна. Але, як вважають фахівці, сюди слід додати ще один фактор – час прийому їжі.

Процесом метаболізму керують циркадні ритми. У першій половині дня найкраще засвоюються вуглеводи, а жири спалюються під час сну. Але за умови, якщо ви не лягаєте спати з повним шлунком. В такому випадку все ж спочатку підуть в хід вуглеводи, а жири організм спалити вже не встигне. З цим пов’язана відома рекомендація відмовитися від їжі за дві години до сну.

Вчені запросили добровольців середнього і старшого віку, яких на час експерименту замкнули в спеціальній кімнаті. Спочатку протягом 56 годин респонденти їли сніданок з 8 до 9 ранку, обідали через 4,5 години, а потім вечеряли приблизно о 18 годині. Під час другої 56-годинної сесії замість сніданку учасники експерименту тільки пили чай або каву без цукру, потім обідали з 12:30 до 13:30 (в той же час, що і в першій частині дослідження), вечеряли приблизно о 18 годині, а перед сном отримували ситний перекус – свій пропущений сніданок.

В іншому у добровольців завжди був однаковий режим дня і фізичні навантаження. Калорійність їжі і набір продуктів в обох сесіях теж був однаковий. Вчені постійно стежили за метаболізмом учасників дослідження.

Як виявилося, вечірній перекус засвоювався набагато гірше, ніж та ж сама їжа, тільки з’їдена вранці. Жири не спалювалися, а відкладалися. Більш того, сесії з пропущеним сніданком протягом дня випробовуваних часто тягнуло до солодощів і у них більш високий рівень цукру в крові.

Автори дослідження вважають, що сніданок – це той самий час, коли ви можете дозволити собі все, що завгодно. При цьому для поліпшення метаболізму потрібно робити інтервал між вечерею і сніданком наступного ранку якомога довшим. Тобто, вечеряти варто раніше.