Для людей у віці, дітей і тих, хто страждає хронічними захворюваннями, спека особливо небезпечна. При підвищенні температури можливе порушення кровопостачання внутрішніх органів, частішає пульс і відбувається розширення вен і судин, повідомляє терапевт.

Щоб уникнути перегріву, потрібно пити більше води, буквально кожні 15 хвилин, повідомляє РИА Новости з посиланням на слова лікаря Оксани Драпкіної.

“На спеці може порушуватися кровопостачання органів, відбувається втрата електролітів, розширюються вени, збільшується пульс. Це може призвести до тромбозів, ішемії, серцевої недостатності та хронічної венозної недостатності”, – сказала Драпкіна. Вона додала, що першими ознаками несприятливого впливу спекотної погоди можуть бути дратівливість, головний біль і низька працездатність.

Читайте також:  Від токсинів і для нервової системи: названий простий, але корисний злак

“Куріння негативно впливає на всі системи організму, але в першу чергу, на серцево-судинну і нервову систему. Куріння і спека разом ведуть до зниження працездатності і негативно впливають на когнітивні функції, тому під час спеки люди, які курять особливо часто відчувають себе неважливо, а ризик розвитку серцевих захворювань підвищується у багато разів”, – вважає Драпкіна.

Також лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю, газованих напоїв, лимонадів з цукром. Під заборону йдуть і сигарети, вейпи, Кальяни. Їсти потрібно невеликими порціями кілька разів на день, уникати переїдання і важкої жирної їжі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News