Дослідники з університету Арізони, чиїй новій роботі присвячена публікація в Science Daily, здійснили прорив у антивіковій терапії, яка спрямована на гальмування біологічного процесу старіння. Ключем до омолодження може стати вплив на фермент теломеразу, біологи встановили.

Теломераза стабілізує хромосоми – цей фермент має здатність відновлювати довжину теломер, додаючи особливі повторювані послідовності ДНК. Співробітники Аризонського університету визначили, що, збільшивши розмір теломерази, можна домогтися ефекту молодості.

Автори проекту вивчали каталітичний цикл теломерази. Вони прийшли до висновку про те, що якщо змусити дану речовину збільшити повороти ДНК на кінцях хромосом, це дозволить відстрочити наступ біологічного старіння.

У ході спостережень фахівці встановили, що в момент поділу клітини тіломірна ДНК стискається – подібне стиснення скорочує час росту клітини і наближає закінчення життя. Зменшення росту клітини безпосередньо впливає на швидкість старіння організму і на схильність людини до хвороб, – цей висновок учених став узагальнюючим відкриттям їх роботи.

«Система правильних повторів ДНК має гальмівний механізм, але можна знайти метод випуску гальм. Це призведе до відновлення втраченої довжини теломер. Збільшення розміру теломерази дозволить домогтися уповільнення швидкості старіння», – сказала у зв’язку з цим провідний спеціаліст проекту, професор молекулярної біології Джуліана Чен.

Джерело: MedikForum