Для успіху хірургічної операції потрібно уважно стежити за своїм харчуванням до і після процедури. Німецькі експерти розповіли, які страви рекомендуються, а які краще виключити з раціону.

Залежно від виду хірургічної операції пацієнту призначається той чи інший стіл або дієта. Зазвичай мова йде про м’які продукти харчування, які необхідно вживати тимчасово або навіть перманентно. Особливо це стосується пацієнтів, які отримують хірургічне лікування від виразки шлунка. В цьому випадку дотримання лікарських рекомендацій життєво необхідно. Хтось може пити сік манго, їсти білий рис, авокадо і банани, налягати на фрукти і овочі, а комусь рекомендують тільки бульйони і протерту картоплю.

Однак існують продукти харчування, які однозначно краще не вживати до і після операції. До них відносяться кукурудза, сухофрукти, цільні боби, тости і крекери, сирі овочі, ягоди, м’ясо, смажені овочі, кокоси, газовані напої, різного роду борошняні вироби. Природно, що не дуже корисно щодня їсти ковбасу, шинку або сардельки. Категорично виключіть з раціону алкоголь, оскільки він може привести до загострення вашого стану і помітно збільшити період відновлення.

Пюре з овочами майже завжди допустимо для пацієнтів, що проходять через хірургічні операції. Не переборщуйте з сіллю, так як вона підвищує артеріальний тиск. Якщо смак страви здається вам занадто прісним, то додайте трошки тертого гороху і йогурту. Корисним для здоров’я буває і курячий бульйон, в який можна додати трохи селери, цибулі, моркви, а також деяка кількість солі. У будь-якому випадку, обов’язково радьтеся зі своїм лікарем про те, що вам можна їсти, а що не варто.