Якщо ви подивитеся досить уважно, тіло покаже багато підказок про ваш загальний стан здоров’я. Довжина пальців може передбачити, як довго ви проживете.

Метою дослідження було порівняння поширеності співвідношення довжини пальців між трьома довгожителями (абхази, азербайджанці та грузини) та однією недодовгожителькою (росіяни), а також між вибіркою довгожительства та недовгожителя всередині однієї етнічної групи (абхази).

Вчені порівняли поширеність відношення довжини пальців у вибірках довгожителів та недовгожителів.

Вони порівняли такі співвідношення довжини пальців з різними популяціями:

  • Тип 1 (вказівний палець довший за безіменний)
  • Тип 2 (вказівний палець дорівнює безіменному)
  • Тип 3 (вказівний палець коротший за безіменний)

Негативний зв’язок спостерігався між індексом довголіття та поширеністю коефіцієнта 1 типу.

У довготривалих популяціях поширеність співвідношення 1-го типу була нижчою, а поширеність співвідношення 3-го типу вища, ніж у нетривалій вибірці росіян.

Ця відмінність була статистично значущою як у чоловіків, так і у жінок. Аналогічна різниця між довготривалими і недовгоживучими вибірками виявлена ​​в абхазьких вибірках. У чоловіків і жінок значно вища поширеність співвідношення пальців 1-го типу і менше співвідношення пальців 3-го типу було показано у вибірках, які не належать до довгожителів.

Отримані дані показали, що співвідношення довжини пальців типу 3 є кращим показником довголіття ніж довжина пальців типу 1.

Попередні дослідження показали, що співвідношення довжини пальців типу 1 пов’язане із серйозними захворюваннями, які можуть скоротити тривалість життя.