У деяких людей кава сприяє появі неприємних відчуттів тривожності, нервозності, паніки, так що пити його слід з обережністю, наголошує терапевт Сапіят Ахмедова.

Лікарка повідомила в інтерв’ю, що «напій підтримує серце та судини, але при надмірному споживанні може підвищитися рівень тривоги».

Люди з високою чутливістю до кофеїну можуть після його вживання зазнати занадто сильного почастішання пульсу. В цьому випадку, вважає медик, каву краще не пити.

“Надлишок кави, крім іншого, може порушити концентрацію уваги і запаморочення, викликати прояв піт на обличчі і тілі”, – додала Ахмедова.

За словами терапевта, неприємні відчуття після прийому кави насамперед схильні відчувати люди, які вже мають якісь проблеми через нестійку психіку. Наприклад, чутливістю до дії кофеїну відрізняються особи з панічними розладами чи депресією.

Читайте також:  Інтервальне голодування допоможе скинути зайву вагу найкраще

Крім того, доповнила Ахмедова, каву не слід пити людям, схильним до проблем із травленням або сухою шкірою. У деяких випадках кава викликає печію і діє як сечогінна, що зневоднює організм і погано позначається на шкірі.