Вчені припускають, що перегляд телевізора може бути корисним, якщо дивитися його правильно. Згідно з роботою Мартіна Селігмана, провідного дослідника позитивної психології з Пенсільванського університету, позитивні емоції є одним з будівельних блоків благополуччя. Тому має сенс дивитися по телевізору більше позитивних серіалів і фільмів, щоб посилити позитивні емоції.

За словами Барбари Фредріксон, психолога з Університету Північної Кароліни, позитивні емоції можуть мати довгостроковий і стійкий вплив на благополуччя.

Позитивні емоції також безпосередньо впливають на організм. Одне переконливе дослідження продемонструвало, що позитивні емоції можуть «нейтралізувати» негативні наслідки неприємних фізичних симптомів, пов’язаних з емоціями, такими як стрес або тривога.

Читайте також:  Кардіолог розповів про найкращу дієту для захисту від хвороб серця

У цьому дослідженні початкова частота серцевих скорочень (ЧСС) учасників була виміряна до того, як вони були введені в тривожний стан, коли їх попросили підготувати промову на невідому тему. Після цього учасникам випадковим чином програвали уривок з фільму, що ініціює веселощі, задоволення, нейтральні емоції або печаль.

Після перегляду учасникам знову виміряли ЧСС. Дослідники виявили, що у тих, хто зазнав веселощі і задоволення після перегляду, ЧСС поверталася до вихідного значення значно швидше, ніж у учасників випробували нейтральні або негативні емоції.