Підвищені показники артеріального тиску у людини до 40 років вказують на певні ризики для здоров’я серцево-судинної системи в більш пізньому віці.

Результати дослідження, проведеного фахівцями Медичного центру Університету Дьюка, свідчать: чим більш вираженою виявляється проблема підвищеного артеріального тиску у віці до 40 років, тим вище ризик розвитку ряду серцево-судинних патологій протягом наступних 19 років. Серед цих порушень вчені називають, наприклад, серцеву недостатність, інсульт, закупорки кровоносних судин.

У рамках свого розслідування наукові фахівці аналізували зміни здоров’я 4800 осіб. Їх показання артеріального тиску були вперше взяті на облік у віці до 40 років. Протягом наступних 19 років дослідниками відстежувалися всі серцево-судинні події, що виникали у спостережуваних пацієнтів.

У підсумку був зроблений висновок, що “у людей з підвищеним артеріальним тиском у молодому віці ймовірність подальшого серйозного захворювання серцево-судинної системи вище, ніж у людей з нормальним артеріальним тиском до 40 років”.

За даними дослідження, підвищений тиск до 40 років вказує на наступні ризики для здоров’я:

  • гостре серцево-судинне захворювання,
  • інсульт,
  • серцева недостатність,
  • стенокардія,
  • захворювання периферичних артерій,
  • захворювання аорти.

У свою чергу, виявлення і лікування підвищених показників артеріального тиску у людей до настання 40 років «може мати довгострокові переваги для здоров’я», констатують вчені.

Здорові показники тиску. Національна служба охорони Здоров’я Великобританії декларує, що ідеальне значення артеріального тиску становить від 90/60 до 120/80 мм рт. ст. тиск вище показника 130/80 оцінюється як гіпертонічна хвороба першої стадії. Тиск рівня 140/80 і вище – це артеріальна гіпертензія другої стадії.