Вчені з Інституту перспективних досліджень (CIFAR) заявили про можливу передачу раку від людини людині. Доводи фахівців привело зарубіжне видання Focus.de.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає хвороби серця або рак як «непередавані», оскільки вважається, що вони викликані поєднанням генетичної схильності, способу життя і факторів навколишнього середовища, а не поширюються від однієї людини іншій.

Дослідники під керівництвом німецького професора Томаса Боша з Кільського університету імені Крістіана Альбрехта поставили під сумнів це припущення. Зокрема, мова йде про можливу передачу онкологічних захворювань через мікробіом, який, як пояснюють фахівці, являє собою трильйони мікроорганізмів, що існують в організмі – на шкірі, в органах. Як правило, це крихітні бактерії, враховуючи те, що гриби і віруси також відносяться до них.

На думку експертів, подібна мікробна колонізація людського організму цілком може грати свою роль в передачі таких серйозних захворювань, як ожиріння, серцево-судинні недуги, цукровий діабет і рак.

«Це означало б, що ми впливаємо на здоров’я близьких нам людей, переносячи на них ці бактерії – і, отже, хвороби, в яких вони відіграють вирішальну роль», – відзначили вчені в своїй роботі.

Таким чином, припущення засноване на трьох різних висновках: перший – мікробіом людей з діабетом і ожирінням значно відрізняється від здорових осіб, другий – модифікована мікрофлора може привести до захворювань навіть в здоровому організмі, третій – мікроорганізми передаються від одного до іншого організму. Варто відзначити, вчені визнають сміливість своєї теорії, вказуючи на те, що необхідні подальші дослідження.