Нове дослідження, проведене у Швеції, показало, що одним з найбільш доступних людям способів уникнути інфаркту є вживання горіхів в кількості декількох порцій щотижня.

Докладно про роботу шведських медиків розповів журнал Heart. Фахівці з’ясували, що горіхи захищають від виникнення різних порушень в роботі міокарда, що загрожують високим ризиком серцевого нападу. Зокрема, у тих, хто регулярно їсть горіхи, зменшується ймовірність виникнення фібриляції передсердь – різновиду аритмії, від якої з віком починає страждати величезна кількість людей.

Висновок учених про те, що горіхи оздоровлюють серце, базується на результатах аналізу даних про стан здоров’я 61 тис. осіб віком 45-83 років. За станом серцево-судинної системи медики стежили протягом 17 років. За цей час у добровольців відбулося 4 983 серцеві напади, з яких 917 епізодів закінчились смертю людей. Крім того, були зафіксовані випадки серцевої недостатності, фібриляції передсердь, аневризми черевної аорти, ішемічного інсульту головного мозку та інших судинних патологій.

Читайте також:  Правильний сніданок: 5 продуктів, які заважають схудненню

Аналіз причин всіх виявлених у людей порушень дозволив вченим встановити зв’язок між раціоном харчування, наявністю шкідливих звичок і тривалістю життя. Виявилося, що саме споживання горіхів може бути одним з найвпливовіших чинників оздоровлення судин і серця. У людей, які регулярно їли, був незначний ризик дістати серцевий напад, серцеву недостатність, фібриляцію передсердь і аневризму черевної аорти.

«В середньому одна-три порції горіхів в місяць знижують ризик аритмії всього на 3 відсотки, одна-дві порції на тиждень — на 12 відсотків, більше трьох порцій на тиждень — на 18 відсотків», – констатували автори роботи.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News