Багато звичних продуктів, що вживаються в їжу, містять небезпечні отрути, які отруюють організм. Фахівці розповіли, де може міститися миш’як або ціанід, і, як вчинити, щоб не відмовлятися від улюблених ласощів і не виключати з раціону смачні страви.

Як стало відомо, особливо небезпечними не тільки для здоров’я, але і для життя, є гриби. Багато з них містять смертельну отруту. Одна бліда поганка, мухомор чи інший гриб подібного роду може зіпсувати всю партію, якщо випадково опиниться серед їстівних. У отруту можуть перетворитися і неправильно законсервовані гриби.

Основним овочем в меню європейців є картопля і присутня на столі багатьох людей. Даний продукт також містить небезпечну для здоров’я сильнодіючу речовина, що виділяється при дії сонячних променів. Про зміст високої концентрації отрути в картоплі свідчить її зеленуватий колір. При отруєнні таким овочем людина відчуває нездужання, а потім впадає в кому.

Читайте також:  Медики називають пітливість однією з незвичайних ознак серцевого нападу

Деякі люди люблять вживати яблука разом із серцевиною, а це може негативно позначитися на загальному стані організму. Одним із складових насіння яблук є вкрай небезпечна отрута – ціанід.

Кондитери всього світу додають у свої вироби гіркий мигдаль, однак, чим більше в ньому гіркоти, тим більше в ньому отруйної речовини. Перед вживанням цього виду насіння або використанням його в готуванні, необхідна спеціальна обробка для видалення ціаніду. У деяких країнах, наприклад, у Новій Зеландії, продаж мигдалю заборонений законом.

Та ж небезпечна отрута міститься в ядрах персиків і абрикос. Не менш отруйні сполуки ціаніду є в листі даних плодових дерев. Ядерця кісточок вишні включають в себе синильну кислоту, одна її доза не несе небезпеки, але краще утриматися від проковтування продукту.

Читайте також:  Професор застерігає від прийому мінеральних добавок – «погано» для серця

Джерело: МедікФорум