Лікар-дієтолог розповіла про модну низьковуглеводну дієту, яка може викликати подагру. За словами Юлії Ченохіної, старшого наукового співробітника клініки при Федеральному дослідному центрі живлення, біотехнології та безпеки їжі, такий раціон передбачає значне обмеження у вуглеводах і велике вживання білкової їжі.

Крім подагри, така дієта може привести до захворювань органів шлунково-кишкового тракту, серця і судин. Справа в тому, що одним з побічних ефектів від високобілкової дієти є каменеутворення.

Також слід знати, що таке харчування багате пуриновими основами. Ці природні органічні сполуки не тільки провокують процеси утворення каменів, вони можуть бути причиною підвищення рівня сечової кислоти і розвитку подагри.

Читайте також:  7 ознак щасливих стосунків у парі з погляду психологів

Доктор підкреслила, що мода на різні дієти-велика помилка, оскільки вони не вчать головному-принципам правильного харчування. Перш за все, раціон повинен бути різноманітним і збалансованим. Саме таке харчування дозволить зберегти здоров’я і сили.

До слова, американські вчені-кардіологи після одного з недавніх досліджень довели, що люди, що сидять на низьковуглеводних дієтах, можуть зіткнутися з одним з найпоширеніших порушень серцевого ритму – миготливою аритмією.

Раніше ми писали про те, що станеться з вашим тілом, якщо ви відмовитеся від вуглеводів на місяць.