За словами вченого, інсульт може трапитися з ким завгодно незалежно від віку і генетики. Для його запобігання важливо дотримуватися певних правил.

Про заходи профілактики інсульту розповів виданню «Собеседник» професор кафедри факультетської терапії № 1 лікувального факультету Першого МГМУ імені І. М. Сеченова Дмитро Напалков.

Регулярно оглядатися. За словами Напалкова, необхідно проходити регулярні огляди у терапевта і лікаря-невролога. Вчений рекомендує зробити УЗД судин шиї.

Контролювати показники тиску. У разі гіпертонії ризик розвитку інсульту виростає в кілька разів. Проблема в тому, що люди часто не знають про свою гіпертонії, її симптоми можуть бути неочевидними. Дмитро Напалков радить вимірювати артеріальний тиск мінімум раз на тиждень незалежно від самопочуття. Показники тиску в стані спокою вище 140/90 мм рт. ст. – знак того, що необхідно звернутися до лікаря.

“Світова практика показує, що завдяки тільки одному контролю рівня артеріального тиску ризик інсульту вдається знизити на 50%, – зазначив учений.

Не допускати зростання зайвої ваги. Це одне з найдієвіших правил у профілактиці інсульту, каже Дмитро Напалков. Головний умовою підтримання нормальної маси тіла є стабілізація рівня цукру і холестерину в крові. Домогтися цього можна, відмовившись від вживання їжі з трансжирами, штучними добавками і високим вмістом цукру.

Регулярна активність. Краще всього для запобігання інсультів підходить аеробне навантаження, завдяки якому збільшується надходження кисню в організм. Важливо, щоб обсяг фізичної активності і вправ становив не менше 30 хвилин п’ять разів на тиждень.

Не запускати діабет. Дмитро Напалков пояснив, що ризик інсульту стає істотним при захворюванні на діабет. У багатьох випадках розвиток діабету другого типу довго залишається прихованим від людини. Важливо перевіряти свій рівень цукру в крові.

Менше алкоголю! Вживання алкоголю значно підвищує ризик розвитку інсульту, попередив вчений.

Відмовитися від сигарет. Люди, які курять, стають жертвами інсульту в 2-3 рази частіше, ніж некурящі.

“У віці до 55 років куріння є головним фактором ризику розвитку інсульту”, – застеріг експерт.

Джерело: МедікФорум