Для того, щоб наблизитися до довголіття, багато радять пам’ятати про правильне харчування, відмову від шкідливих звичок і фізичної активності. Стало відомо, яка щоденна звичка може зміцнити організм і додати кілька років до життя.

У 1966 році п’ятеро здорових чоловіків були обрані для “знакового” дослідження співробітників Південно-Західної Медичної школи Техаського університету, пише Express. Учасники експерименту погодилися на 30-річне спостереження.

Це дослідження є однією з найдовших оцінок реакції групи на фізичні вправи. Відзначається, що воно дало нові результати щодо ефектів тренування на витривалість.

У початковому дослідженні оцінювалася реакція на тренування на витривалість після 20-денного періоду постільного режиму. Відчуваючи чоловіків до і після тренування, вчені виявили руйнівні зміни, які включали в себе більш швидку частоту серцевих скорочень в стані спокою, високий систолічний кров’яний тиск, зниження максимальної насосної здатності серця, збільшення жирових відкладень і зниження м’язової сили.

Читайте також:  Названо кращі види чаю на сніданок

Всього за три тижні 20-річних учасників розвинулися багато фізіологічні особливості чоловіків вдвічі старше їх. Щоб оцінити ефект фізичної активності, дослідники призначили чоловікам восьмитижневу програму вправ.

З’ясувалося, що вони не тільки звернули назад погіршення, викликані постільним режимом. Фахівці заявили, що ефект був колосальним.

Відзначається, що програма тренування на витривалість відносно помірної інтенсивності змогла звернути назад 100-відсоткову втрату “серцево-судинної здатності”, повернувши групу до вихідного рівня аеробної потужності 1966 року, повідомили дослідники.

Вони уточнили, що двоє учасників дослідження займалися ходьбою, двоє бігали підтюпцем, а п’ятий тренувався на велотренажері. Тренування на витривалість збільшувалися щотижня.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News